Prindi
opituba
2018/2019. õppeaastal toimuvad meie koolis bioloogiaõpikojad, mida korraldab Tartu Ülikooli teaduskool. Kokku toimub seitse kohtumist, millest võtavad osa 9.-12. klassi õpilased. Üks õpikoda kestab neli tundi ning iga kord käsitleme uut teemat.
Praegu on Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumis toimunud juba viis kohtumist, mille teemad on olnud taimed, loomad, inimese füsioloogia, mikrobioloogia ning molekulaarbioloogia. Tunni alguses vaatame slaidiesitlust ning tuletame meelde teemaga seotud terminid. Kõik seletatakse arusaadavalt lahti ning lisatakse huvitavaid fakte. Pärast teoreetilise osa läbimist teeme huvitavaid katseid. Paljude praktiliste ülesannete hulgast on enim meelde jäänud kala lahkamine, plastiliinist DNA kokkupanemine, taimerakkude uurimine, värvide mõju uurimine pulsi kiirusele, kopsumahu, tugevuse ja vererõhu mõõtmine ning õhkkülvi võtmine. Lisaks nendele katsetele oleme proovile pannud ka oma meeled. Pidime aru saama, milline on laktoosivaba piim ning vaid maitsmismeelt kasutades arvama, millist värvi on kummikomm. Kõige rohkem elevust tekitas aga kuivatatud putukate ja ussikeste söömine, mis jääb kindlasti paljudele veel kauaks meelde.
 
Õpikoda annab võimaluse tuletada meelde varem õpitut ning kinnistada praegu õpitavaid teemasid. Usun, et huvitav on kõigil – nii põhikooliõpilastel kui ka gümnasistidel ja õpetajal, kellel on alati juurde lisada jutte oma elust.
 
Stella Tapner
 
Klikke: 2158