bioloogia
 Kohtla-Järve linna Ahtme Gümnaasiumi, Järve Vene Gümnaasiumi ja Järve Gümnaasiumi gümnasistid osalesid loodusaineid ja digitehnoloogiat lõimivas täiendõppes „Looduslabor 2019“.
Õpilased tegutsesid rühmades, kuhu kuulusid erinevate koolide 10. või 11. klasside esindajad.  Kõigil oli võimalus üksteisega tutvuda, ühiselt õppida ja harjutada koostööd.  Kõigepealt uurisid õpilased naftareostuse tekkimist, selle likvideerimist ja tagajärgi. Seejärel tegid nad kindlaks temperatuuri muutuse jääle soola lisamisel ning analüüsisid selle põhjuseid. Viimase ülesandena tuli eelnevat katset kasutades valmistada jäätist kiirmeetodil. Töö rühmades kulges asjalikult ja tulemuslikult. Naftareostuse teema kokkuvõtteks said sõna ja omavalmistatud jäätisega maiustasid kõikide rühmade liikmed. Täiendõppe lõppedes said kõik osalejad tunnistuse.

Õpilasi juhendasid õpetajad Merli Palmik, Sirje Kivil ja Pille Ers.

Reaal-loodusainete õppetooli juht
Pille Ers