Hoiupõrsas Taaskasutusmaterjalidest valmistatud "Hoiupõrsas"
 
Sügisel kutsus Hull Teadlane kõiki 1.-3.klassi lapsi osalema teaduskonverentsi projektis „Mine metsa!“. Projekt kestis 4 nädalat ja sellel aja pidid lapsed uurima õhupuhtust puudel kasvavate samblike järgi, valmistama esemeid taaskasutades kaua lagunevaid materjale, mõõtma paberi tarbimise hulka kodus ja koolis, analüüsima tulemusi ning pakkuma omapoolseid lahendusi metsa säästmiseks Eestimaal.
1.b klassist osales projektis 5 last – Mia, Mailin, Liilia Angelika, Erik ja Karl. Nemad käisid samblikke otsimas linna lähedal Metsapargi puudelt ja Kohtla-Nõmmel ning mõõtsid paberi hulka kodus. Samblike järgi otsustades on linna õhk väga saastunud, Kohtla-Nõmmel saastunud. 
Vanapaberi kogust mõõdeti kodus nii tükikaupa kui kaaludes. Nelja nädala jooksul kogunes vanapaberit kõige rohkem reklaamide näol.
taaskasutus
Töö- ja kunstiõpetuse tunnid olid projekti ajal laste lemmikud. Kasutasime kõike seda, mis muidu oleks prügikasti läinud – plastpudelid, korgid, plastikust karbid, metallpurgid, vanad CD plaadid jms. Pliiatsitopsid ja osavusmängud tulid päris ilusad ja need panime sõbralaadal müüki. Teenisime natuke raha ja ostsime uue liimipüstoli ja liimi. Aitäh vanematele, kes meile töövahendeid kogusid!
Vanadest CD plaatidest tegime diskokerad aknale. Ja vahetundides hüplevad meil nüüd seintel ja laes lõbusad päikesejänkud. Meie diskokerad andsid idee ka moedemmile. Sel aastal on teemaks „Ole nähtav!“ ja kõik särav ja helkiv sobib saali kaunistamiseks. Et plaatide ribadeks lõikamine oli päris raske, leppis huvijuht Vaili Viirlaid kokku aja Virumaa Kolledžiga. Seal said kõik lapsed Cool Tooli töötoas vanu CD plaate saagida. Lastele meeldis see töö nii väga, et varsti läheme kolledžisse uuesti. Suur tänu kolledži õpetajatele!
Pilte töötoast saad vaadata siit:
Millise soovituse andsid lapsed projekti lõppedes metsade säästmiseks  – tööõpetuses võiks kasutada rohkem taaskasutatavaid materjale ja reklaami võiks paberil vähem olla.
Projekt on hea näide sellest, kuidas teadmiste omandamine, esemete taaskasutamine, ettevõtlusõpe, kolledži projekt ja moedemm on kõik omavahel seotud.
 
Õp K. Raidma
1.b kl õpetaja

Leia meid

Meil on lehel 48 külalist ja 0 liiget