Prindi
tagavalja
10.aprillil käisid esimeste klasside lapsed külas Tagavälja talul. Plaanis oli tervitada kevadet, aga just sellel päeval oli maapind jälle valge. 
Kõigepealt said lapsed tutvust teha talu loomadega. Kanalast käisid tüdrukud mune otsimas. Munade värv oli valgest, beežist ja pruunist kuni roheliseni välja. Õuemängud jäid halva ilma tõttu ära. Aga majas sees oli soe ja hubane. Perenaine aitas lastel mune mustikate, kurkumi ja sibulakoortega värvimiseks ette valmistada. Sel ajal kui munad keesid, kinnitasime keha. Talus valminud sepikut ja munavõid ei julgenud mõni laps algul süüa, aga kui oli sõbra tükist ampsu saanud, sõi ka.  
Värvitud munadega said lapsed ka munaveeretamise mängu mängida. Mööda renni veeretati need  alla ja kelle muna kõige kaugemale veeres, oli võitja. 
Mida lapsed õppisid? Nad said loomi toita, silitada, tunda oma peopesal lamba pehmeid mokki ja vastmunetud muna soojust, näha kolmepäevast vasikat ja väikesi tallesid. Aga said tunda ka sõnniku lõhna. Esialgu pani see nina kirtsutama, aga veidi aja pärast ei märganud seda enam keegi. See ongi kõik see, mida raamatust õppida ei saa.  Tore päev oli, ainult ilmataat mängis meile vingerpussi.
Õp K. Raidma
Klikke: 748