Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesinduse poolt korraldatud maakondlik õpilassündmus MOEDEMM 2019 oli seekord kõigile nähtav tänu rõivakollektsioonidesse põimitud elektroonikaelementide särale.
mdemm
Fotod: Andres Mikkor ja Marten Kuus

 

Traditsiooniline maakondlik moesündmus Moedemm „Ole nähtav“ toimus juba 7. korda ikka Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi koduses aulas. Tänavuste rõivakollektsioonide disain nõudis põnevaid lahendusi, et oma kollektsioon muuta nähtavaks. Kasutusvaldkond oli lai, laval võis näha nutikat taaskasutust vanadest vakstutest teksadeni ning elektroonikat kuni taaskasutatud materjalideni välja. Rõivail särasid lisaks Led tuledele helkurid, CD-plaadid, peeglikillud. Teadlik tarbimine ja taaskasutus on Moedemmil väga oluline teema ning oma tegevuse teadvustamine ja selle noortele tutvustamine on trend. 
Moedemm M.Kuus8
Meeskondi oli seekord lausa 9 ning lisaks meie kooli võistkondade osalesid ka Mäetaguse Põhikool, Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium, Jõhvi Põhikool ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus. 
Sündmuse ettevalmistus nõudis aega ning läbirääkimisi, kuid lõpuks jõudsime soovitud tulemuseni. Iga aasta toob muudatusi ja uuendusi Moedemmile, sest ilma arenguta ei jääks sündmus püsima. Poodiumid ning valgustus lisasid kogu sündmusele hoopis teise hingamise ning osalejad jäid rahule. Juba saali astudes oldi vaimustuses. 
Moedemm ei ole enam pelgalt lihtsalt üheõhtune üritus, vaid oleme sellele juurde toonud erinevad õppelahendused. Koostöös TalTech Virumaa Kolledžiga toimusid enne Moedemmi soovijatele töötoad, kus tehti selgeks põhitõed LED-lampide ja elektriskeemide kohta. Õppejõud aitasid osalistel hiliste õhtutundideni tuunida kostüüme Led-lampidega ja vajadusel võtsid tööd kojugi kaasa. Reaalsuuna kolledži tööd tasakaalustas humanitaarne eesmärk: mood ja kunst. Moedemmi töötoas kogetu on hea näide kahe suuna väga heast koostööst. Elektriskeemide teostamine jätkus ka kodus ning osad disainerid olid valinud isetegemise tee, mis oli küll raskem tee, kuid pakkus suurt eneseteostus ja niisama palju silmailu. Väga palju võis näha sel aastal rõivaesemeid, mida saaks kanda ka igapäevaselt ning ei mindud vaid haute couture (ing k. kõrgmood) teed mööda. 
Soovime, et Moedemm muutuks atraktiivseks kogu meie koolipere jaoks ning püüdleme selle poole, et noored looksid rohkem kantavat moodi ning nemad oleksid moesuuna näitajad. Pealtvaatajad võiksid saada samuti inspiratsiooni, mida ning kuidas kanda. Ühtlasi kasvatab selline tiimitöö ja mõtlemine ettevõtlikust, arendab iga õpilast end kunstiliselt väljendama.
  
Soovisime pealtvaatajatele ning osalejatele pakkuda tasemel korraldust ning motiveerivaid auhindu. Meil õnnestus saavutada koostöö ka Estonian Fashion Festivaliga, mille raames toimub noortele moeloojatele õppepäev ning nad saavad külastada juuni alguses toimuvat professionaalset moeetendust Oma Mood Tartus. Usume kogu meeskonnaga, et sellised võimalused motiveerivad noori moodi looma, olema ettevõtlikud ja osalema ka järgmistel aastatel. Toimuvast reisist saate kindlasti lugeda õigepea Cooli lehest ja näha ka pildimaterjali. Lisaks saavad parima lavastusterviku tiitli pälvinud Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse tiim sõita ERKI moeshowle Tallinnasse. 
Täname koole, kelle õpilased otsustasid kas esimest või mitmendat korda osa võtta. Ootame teid ikka tagasi! Koostöö on kõige alus, nii sündmustel kui ka nende korraldamisel. Kindlasti ootame veel rohkem koostööd ka koolisiseselt nii õpilaste kui õpetajatega ning erinevate organisatsioonidega, mis muudaksid Moedemmi veel ägedamaks sündmuseks. 
Sündmust hindas žürii, kes koosnes mitmest huvitavast inimesest. Enne sündmuse toimumist tegi moeblogija Kelly Kivirand osalejatele töötoa poodiumil kõndimisest ja rõivaste demonstreerimisest. Inna Tolsa juhendas mitmete kollektsioonide loojaid ja on algusest peale Moedemmi külastanud. Diana Drobot, kes on kõigil eelneval kuuel korral kohal olnud ja sündmust edukalt korraldanud. Raili Kuusik, kes oli noorte TalTechi poolne koordinaator. 
FotoMeeskonnast
Foto: Andres Mikkor

Korraldusmeeskonna liikmed ja osalejad räägivad selleaastasest Moedemmist nii:
Siim Pärss: „Vaatajaid jäi vâheseks, mis on kurb, sest ettevalmistused olid meeletud. Teisalt aga oli palju huvitavaid kollektsioone ehk meie üritus iga aastaga kasvab. Telgitagustest võin nii palju mainida, et tööd jagus kõigile, kes vähegi soovisid midagi teha ning virisemist ei olnud. Loodan, et järgmine aasta toimub juba 8. Moedemm.“


Gerli Teesalu: „Selle aasta Moedemm oli kujunduse poolest kindlasti kõige erilisem, näha oli, et vaeva oldi palju nähtud ning tulemus oli hiilgav. Arvan, et huumorit võiks isegi rohkem sündmusel olla, arvasin, et see eriti ei sobiks, kuid eksisin. Kollektsioonide puhul oli samuti näha, et üritust võeti tõsiselt ning kõik tahtsid laval särada, mis tuli ka kõigil hästi välja. Kindlasti võiks Moedemmile rohkem inimesi kutsuda, et nad näeksid, millega andekad noored on võimelised hakkama saama. Hea meel oli ka selle üle, et rõhku pannakse ikka peamiselt taaskasutusele.“


Liis Teppe: „Moedemm oli väga võimas. Proovisime korraldusmeeskonnaga rohkem rõhku panna reklaamile ning minu meelest andis see ka tulemust. Tore oli näha, kuidas tiimid leidsid igal erinevat moodi lahendust teemale „Ole nähtav.“


Lisette Liise Lilleorg: „Selle aasta Moedemm oli eelnevatest palju suurejoonelisem. Mind teeb rõõmsaks see, et pärast seitset aastat suurt tööd jõudsime lõpuks inimesteni, sest publiku seas oli päris palju rahvast, kes olid üritusel esimest korda. Samuti oli eriline ka ürituse kujundus, kuna kaetud aknad, prožektorid ja poodiumid olid Moedemmil esmakordsed. Just need elemendid tõid ka laval esile suurepärased modellid, kes olid oma tiimidega teinud imelist tööd ja pannud oma kollektsioonid lavalt vapustavalt särama.
Lotte Teppe: „Oli ka negatiivseid tagajärgi. Kui pluss ja miinus sattusid kokku, siis tekkis lühis ja rõival ei hakanud lambid tööle ja etenduse ajal põlesid vaid osad. Hiljem läks üks lühise koht kuumaks ja põletas mu jalal naha ära. Vigadest õpitakse ja nüüd teame kõik, et elektroonikaga tuleb ettevaatlikult ümber käia!“


Aitäh kõik Õpilasesinduse liikmed ning tublid ja aktiivsed õpilased! Aitäh, Liis, Lisette Liise, Siim, Gerli, Kermo-Sten, Lotte, Gertrud, Marten, Patrik, Karel-Jan, Kristiina, Diana, Darja, Angelika, Alex, Erik, Rasmused, Andris, Tony, Marie-Lisette. Aitäh huvijuht Vaili Viirlaid.
Aitäh Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi direktor, õpetajad ja õpilased. Aitäh meie koostööpartneritele TalTech Virumaa kolledž ja Karle Nutoneni, Raili Kuusik ja Mare Roosileht. Täname Ida-Virumaa Kutsehariduskeskust ja sealseid tublisid abilisi ning juuksureid, Kohtla-Järve Linna ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liitu.
Täname toetajaid: ERKI moeshow, Mäetaguse mõis, Black Carrot Fabrics, KUMA Design, Siidilus, Olla ehe, Wooden Lifestyle, TUUB, Stella Soomlais ja Tanel Veenre Jewellry. Täname poodiumite ja pimendavate kardinate eest Kukruse Polaarmõisa peret.
Suur tänu kooli fotoringile!
Aitäh perekond Lilleorg, Koidu Raidma ning 1. klass, Darja Gužovskaja, Alex Rohesalu ja Danila Zykov.
Täname Andreas Preisfreundi ja Indrek Juhkov, kes tegid Moedemmile eelvideo. Jääge ootele järelvideole!
Täname garderoobitöötajaid, töömehi ja koristajaid!
Moedemm 2019 nominatsioonid
"Kõige minimalistlikumad" kollektsioon "Siga ja kägu" Jõhvi Põhikool
"Parim modell" Viktoria Uke kollektsioonist "Särtsakad mannekeenid" Kohtla-Järve Järve Gümnaasium
"Parim isetegija" kollektsioon "Katja Ballerina" Kohtla-Järve Järve Gümnaasium
"Parim soeng" kollektsioonist "Säde" Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium
"Kõige kantavam" kollektsioon "Särtsakad mannekeenid" Kohtla-Järve Järve Gümnaasium
"Kõige ühtsem" kollektsioon "Köögist moodi" Mäetaguse Põhikool
"Kõige kõrgmoelikum" kollektsioon "Valge muinasjutt" Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesindus
"Parim loovliikumine" kollektsioon "Võta vabalt" Järve Gümnaasium ja Mäetaguse Põhikool
"Parim teemalahendus" kollektsioon "Asjalikud" Kohtla-Järve Järve Gümnaasium
"Parim lavastustervik" kollektsioon "Sära ja sätenda ning sind märgatakse!" Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

TalTech Virumaa Kolledži eripreemia "Võta vabalt" Järve Gümnaasium ja Mäetaguse Põhikool
Järve Gümnaasiumi direktori eripreemia "Särtsakad mannekeenid" Järve Gümnaasium

PÕHJARANNIK

FOTOD KOOLI PILDIGALERIIST:

Näeme kindlasti järgmisel aastal! Jälgi reklaami ja jää moekaks!

Triinu Teppe
Moedemmi korraldusmeeskonna juht

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 58 külalist ja 0 liiget