uu

MTÜ Ökokratt, Puhta vee teemapark, Ubari Loodustarkuse Keskus ja vee asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste vee-alaste uurimistööde konkursi!

Ootame konkursile töid, milles käsitletakse:
✔oma kokkupuuteid joogiveega
✔kogemusi vee tarbimisel/kasutamisel
✔vee mõju tervisele, sooritusvõimele
NB! Vesi on uurimistöö üldteema, mitte täpne teema ega pealkiri - kitsama valdkonna valib ja pealkirjastab iga uurija iseseisvalt.

Konkursi eesmärk on:
✔ teadvustada puhta joogivee tähtsust
✔teadvustada joogivee mõju tervisele ja loodusele
✔tutvustada avalikkusele võimalusi joogivee reostamise ennetamiseks

📧Uurimistöö ja kokkuvõte tuleb saata 9. märtsiks 2020 MTÜ Ökokratt postiaadressile või elektrooniliselt aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
📢Tulemused kuulutatakse välja 22. märtsil 2020 - rahvusvahelisel veepäeval

Kuidas toimub tööde hindamine?
✔Hinnatakse töö teaduslikkust, originaalsust, rakenduslikkust, metoodika valikut, analüüsioskust, kirjandusallikate valikut ning töö vormistust
✔Praktilisel tööl põhinev uurimistöö annab lisapunkte
✔Töid hindab komisjon ajavahemikul 9.-20. märtsil 2020
✔Kõiki konkursile edastatud töid hinnatakse vanuserühmade järgi

👏Konkursile esitatud uurimistööde koostajad kutsutakse Veepäevale, mis toimub 16. aprillil 2020 kell 10-16 Puhta vee teemapargis Metsamõisa talu Järsi küla Lääne-Virumaa.  Veepäeval toimub ka auhindade üleandmine.

Auhinnad:
🎉Hindamiskomisjoni ettepanekul premeeritakse iga vanuserühma kuni kolme parimat tööd.
🎉Auhinnad on välja pannud ettevõtted AS Värska Vesi ja Westaqua-Distribution OÜ (Aquaphor) Aariber OÜ (Devin), Ubari Loodustarkuse Keskus, Teaduskeskus AHAA, Keskkonnaagentuur ja Puhta vee teemapark ning NutiAkadeemia.
🎉Haridusasutustele, kelle poolt esitatakse uurimistööde konkursile toid kõige rohkemate osalejate poolt on auhinnaks AS Värska Vesi tehase külastus.
🎉3 pääset Teaduskeskus AHHAA
🎉Keskkonnaagentuurilt Harku või Tõravere ilmajaamade külastused.
🎉Uurimistööle, mis käsitleb kuivkäimlat ja sellega seonduvat, milliseid kasutavad Puhta vee teemapargi külastajad, on auhinnaks Puhta vee teemapargi tasuta külastuspäev
🎉Uurimistöö, mis käsitleb karstiga seonduvat on auhinnaks Ubari Loodustarkuse Keskus poolt tasuta külastuspäev Teekonnas määratakse NutiAkadeemia nuhvlitega veekvaliteeti reaalajas.
🎉Uurimistöö kokkuvõte avaldatakse Puhta vee teemapargi kodulehel  ja MTÜ Ökokratt kodulehel

Lisainfo ja konkursi tingimused MTÜ Ökokratt kodulehelt

MTÜ Ökokratt meeskond