kylasop

Tagasi Kooli projekti raames tuli 5. ja 6. klasside õpilastele külla Reet Kaldur, kes tutvustas Rumeenia ajalugu, kultuuri ning tänapäeva eluolu. Tema jutust jäid lastele hästi  meelde kõige huvitavamad faktid:  rumeenlaste rahvuslill on koerkibuvits, nii tindisulepea,  elektriauto Tesla kui ka vampiir Dracula  on pärit Rumeeniast.
 Juttu oli ka sellest, et Rumeenia surnuaedades kujutatakse värvilistel piltidel seda, kuidas või mille tagajärjel inimene suri. Külaline rääkis ka Rumeenia kauaaegsest diktaatorist Nicolae Ceaușescust ning tema soovist ehitada maailma kõige suurem hoone. Palee ehitamist alustati diktaatori eluajal, kuid lõpetati alles 1997. aastal. Ehitusel kasutati üle 100 000 inimese tööjõudu ning kuuldavasti hukkus objektil neist sadu. Palee ehitamise tõttu pidid paljud inimesed oma kodudest lahkuma, et hoonele ruumi teha. Külalisõpetaja tutvustas meile rumeenia muinasjutte ning näitas õuduste raamatut.
Tund möödus linnulennul. Põnev tund laiendas meie silmaringi ning andis juurde uusi teadmisi.

Roksana Jaaniste,
6.a klassi õpilane