viisak 

 
Viisakusnädal toimus 11.-15.11.2019 ja hõlmas endas mitmeid tegevusi.
 
7.-9. klasside õpilastele toimusid töötoad Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses (IVKHK), kus tutvuti ohutuskäitumisega keemialaboris ja tehnoloogiaklassides, õpiti lauakombeid ja juukse- hooldust ning tehti korrektseid soenguid. Hiljem käisid 7.-9. klasside esindajad noorematele koolikaaslastele tundides kutsehariduskeskuses saadud teadmisi edasi andmas. Ka mõned 4.-6. klasside õpilased said võimaluse koos vanemate klassidega osaleda kutsehariduskeskuse töötubades ning hiljem õpetada uusi teadmisi edasi algklassidele.
Algklasside lastele toimusid oma töötoad: koos Vanemuise Kollaste Kassidega õpiti, kuidas teatris käituma peab, politsei esindaja Ester Kängsepp tuletas meelde viisakat liiklemist, kooli medõde tutvustas tervisekäitumise põhitõdesid ja  algklassiõpetajad juhendasid, kuidas salvrätte voltida, riides käia, patse ja paelu punuda, lauda katta, ning mängiti läbi erinevaid rollimänge.
 
4.-6. klasse külastas Tallinnas asuva Etiketisalongi esindaja Erika Kolbakov, kes kolmes loengus aitas teha tutvust elementaarse viisakuse ja kommetega.
 
7.-9. klassid said direktori nipinurgas praktilisi näpunäiteid käitumisest. Direktori nipinurga tunnid jätkuvad novembri lõpus ka 4.-6. klassidele.
 
14. novembri õhtul koolimajas toimunud pereõhtul sai lisaks kõigele muule koos perega mängida Tarkade Klubi viisakusmängu, valmistada endale šikki kikilipsu ja helkurit ning teha ennast ilusaks IVKHK Ilutoas. 
Meie nädal lõppes piduliku lõunasöögiga sööklas, kus iga klass kaunistas ja kattis vastavalt omandatud ja üle korratud oskustele söögilauad. Mõne klassi õpilased oskasid lisada ilu ja hubasust juurde küünalde ning lillevaasidega. Õpilased sõid mõlemas söögivahetunnis väga korrektselt noa ja kahvliga.
 
Õpetajad lõimisid 11.-15. novembri ainetundidesse käitumise ja viisakuse elemente, näiteks tehti tundides rollimänge. Nähtust-kuuldust valmisid klasside suured postrid, kus võeti olulised viisakust ja käitumist puudutavad teadmised sõnas ja pildis kokku. Plakateid saab näha kooli garderoobi eesruumis seinal.
 
Viisakusnädala raames kontrolliti ka liiklusviisakust -  helkuri kandmist. 14. novembri hommikul kontrolli teostanud politseinikel oli kurb tõdeda, et 70 õpilasel puudus helkur.
Koolis hakkavad korrapäraselt toimuma korrektselt kaetud laudadega pidulikud lõunasöögid. Järgmine toimub juba 6. detsembril.
 
Harjutamine teeb meistriks. Viisakaks saab ainult järjepidevalt harjutades ning üksteist õpetades. Loodame siin ka väga lastevanemate abile, sest ühiselt koostööd tehes ning vanemate eeskuju järgides õpivad noored nii käitumist kui ka suhtlemist. Viisakus on oluline helkuri kandmisel, õiges kohas sõidutee ületamisel ja ka liiklusmärkide jälgimisel kogu linnas. 
 
Aitäh kõigile klassijuhatajatele, külalistele, õpilasesindusele, aineõpetajatele ja samuti õpilastele! Viisakuse nädala pilte saab näha kooli galeriist.
 
Anne Endjärv ja Triinu Teppe

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 58 külalist ja 0 liiget