Grace

 
Juba õppeaasta algusest viibib meie linnas Fulbright akadeemilise vahetusprogrammi raames (Fulbright English Teaching Assistant) abiõpetaja Autumn Grace Anderson USA-st, kes vabatahtlikuna toetab inglise keele õppe programme. Lisaks viib ta läbi erinevaid mitteformaalse hariduse kategooriasse kuuluvaid inglise keele õppe toetusprogramme. Tema tegevus toetab olulisel määral inglise keele kui võõrkeele õppe kvaliteedi tõusu piirkonnas ning annab õpilastele võimalusi lisakulutusi tegemata keeleoskust arendada ja praktiseerida.
Meie koolis on Grace käinud igas kuus ühe koolipäeva ning viinud läbi inglise keeles nii intensiivõppe tunde kui ka osalenud ettevõtlus- ja loodusõpetusetundides.
Alljärgneva vestluse Grace`iga viisid inglise keeles läbi kuuenda klassi õpilased Rebecca ja Marie Lisette. 
Kas Te teate midagi eTwinning programmist?
Kahjuks ei.
Seda on kurb kuulda, sest meie oleme selles osalenud juba mitu aastat. Eelmisel aastal tegime näiteks koostööd Hispaania, Horvaatia ja Türgi koolidega. Sel aastal osaleme ühisprojektis Eesti koolidega.
Mida Te teete nende projektide raames?
See sõltub teemast. Eelmisel aastal oli projekti keskmes sport ja hobid, tegime postereid ja rütmisalme ning tutvustasime oma vaba aja tegevusi erineval moel.
Kas Te jagate oma töid teiste riikidega elektrooniliselt?
See on meie suhtlemisvahend tõesti. Me salvestasime end tutvustavad videod Flipgrid keskkonnas, posterid tegime Postermywall abil, koostasime sõnapilvi ning õppisime erinevaid keeli Quizlet abil.
See tundub vahva.
Millise mulje on Teile Eesti jätnud?
Mulle meeldib siin väga. Olen palju õppinud. Kõik erineb küll minu esialgsest ettekujutusest, kuid ainukese eelinfo Eesti kohta leidsin internetist. Eelnevalt sain teada, et eestlased söövad palju kala, kõik on pikka kasvu, blondid ja ilusad. Praegu siin olles ei saa ma küll öelda, et kõik on pikad ja blondid, kuid ilusad on tõesti.
Meie arvame, et enamik eestlastest on pigem tumedajuukselised kui blondid. Palun rääkige veidi iseendast.
Olen pärit Alabama osariigist Huntsville`I linnast. Õppisin Kentucky osariigis Murray ülikoolis ning omandasin magistrikraadi inglise keele alal, mis on suunatud rohkem kirjandusele ning kirjutamisele kui keeleõppele. Sain oma õppimistee lõpus ka Fulbright akadeemilise vahetusprogrammi liikmeks, see tõigi mind Eestisse.
Palun kirjeldage end kolme sõnaga.
Arvan, et olen naljakas, nutikas ja loov.
Tore! Mida Te arvate meie kooli tunniplaanist?
See tundus esialgu väga keeruline, seinal olevat tabelit kõikide klasside jaoks peab käima kogu aeg vaatamas. Ameerikas on meil näiteks kõikidel päevadel iga tund ühel ja samal ajal. Nii on palju lihtsam meeles pidada.
Kuidas võrdlete Eesti ja Ameerika kooli?
Arvan, et siin on tunnid väga organiseeritud ning õpilased ja õpetajad austavad üksteist. Kõige rohkem meeldib mulle, et inimesed hindavad haridust. Ameerikas peavad õpetajad mõnikord rohkem pingutama, et õpilasi motiveerida kooli tulema,  õppima ja tunde nautima.
Mõnikord oleneb see ka meil õppeainest ja tundidest, mis enam huvi pakuvad.
Nii see mõnikord on ka meil.
Palun rääkige, millega tegelete väljaspool õpetajatööd.
Mulle meeldib kokata. See on mu lemmiktegevus ning siin olles tegelen sellega palju. Otsin kauplustest midagi uut, mida meil Ameerikas pole. Lisaks naudin kunsti ning vaatan päris palju telerit.
Täname Teid vestluse eest ning meie kooli külastamise eest. Ootame Teid jälle külla.
 
 
Mai Teetlok, 
6. klassi inglise keele õpetaja
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 596 külalist ja 0 liiget