lauri

Haridusprogrammi „Ettevõtlik Kool“ edulugude konkurss ootas lugusid 2019/20. õppeaastal tehtud toredatest tegudest haridusasutustes. Üle-eestilisse vooru pääses 37 lugu, nende seas neli edulugu Ida-Virumaalt.

Meie koolist pääses üleriigilisele edulugude konkursile 9. klassi õpilase Lauri Väina poolt loovtööna teostatud "Veloabi". Tööd juhendas tehnoloogiaõpetaja Kalev Naur ning loovtöö  kirjutas edulooks Ettevõtliku Kooli koordinaator Vaili Viirlaid.

Loovtööna teostatud leiutis osales Eesti Teadusagentuuri korraldatud konkursil „ÕPILASLEIUTAJATE RIIKLIK KONKURSS 2019.“

Loovtöö autor Lauri Väin kirjutab: „Veloabi idee tekkis minul siis, kui  nägin, kuidas kaks inimest olid hädas jalgratta tehniliste riketega. Veloabi mõte on aidata inimesi, kes vajavad jalgratta rikke korral abi  ja vajadusel pukseerimist remonditöökotta.”

Veloabi teenuse pakkumine seisneb  väljakutsele saabumist pärast telefonikõne saamist. Väljakutsele jõudnud, remondib Lauri võimalusel jalgratta kohapeal või toimetab selle oma töökotta või abivajaja palvel on valmis toimetama jalgratta kliendile koju juhul, kui on tegemist mõistliku kaugusega (näiteks kuni 15 km raadiuses).

Õnnitleme Laurit nominatsiooni puhul ja täname tema vanemaid ja abilisi! Tulemused, kes pääsevad finaali, selguvad 1. oktoobril ning võitjaid tunnustatakse 5. novembril Tartu Hariduskonverentsil, ERMis.

Järve Kool

Juhtkond tunnustab