et20

Kohtusime ühises virtuaalses klassiruumis. Külalisõpetajaks oli sotsiaalmeedia lektor Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudist Maria Murumaa-Mengel.

Tunni eesmärk oli õpilaste teavitamine põhjustest, miks võivad inimesed internetis negatiivseid kommentaare jätta.
Tunni häälestuseks vaatasime klassiga videoklippi. Selle põhjal täitsid õpilased tabeli ning arutasime koos, kas sketš tõi välja pärismaailmas eksisteeriva probleemi. Mis on õpilaste arvamus olukorrast: kas netikommentaatorid räuskavad liialt?
Seejärel vaatasime otseülekannet. Õpilastel tuli üles märkida kaks küsimust, mis video vaatamise ajal tekkis, ning õpetaja esitas need Youtube’i vestlusesse. Õpilased kuulsid ka vastuseid oma küsimustele.
Selles e-külalistunnis saadi teada, miks inimesed sotsiaalmeedias räuskavad ning negatiivseid kommentaare jätavad.

OTSEÜLEKANDE JÄREL KORRALDASIME VÄITLUSE TEEMAL “NETIKOMMENTAARID PEAB ÄRA KEELAMA!”

Selleks jagasime klassi kolmeks osaks, sõltumata seisukohast:

●esimene rühm seisis idee “Anonüümsed kommentaarid peaks ära keelama” eest.
●teine rühm seisis idee “Sõnavabadust peab kaitsma ning anonüümseid netikommentaare ei tohiks ära keelata” eest.
●kolmandasse rühma kuulusid vaatlejad, kes  jälgisid vestlust ning otsustasid, missuguse grupi õpilased olid veenvamad oma seisukohtade  põhjendamisel

Tunni lõpus hindasid kõik õpilased  e-külalistunni teema aktuaalseks, lektori vestluse huvitavaks ning tund oli huvitav.

Õpetaja Ülla Toomjärv

Juhtkond tunnustab