Loovus

2.- 6. novembrini toimusid meie koolis loovusenädala üritused.  Nädala eesmärk oli laiendada õpilaste silmaringi ning kutsuda lastega kohtuma huvitavaid inimesi.

Algklassid sidusid loovusenädala ja rahvajutuaasta. See, mis kevadel koroona tõttu pooleli jäi, sai nüüd jätku. Vastavalt oma  rahvajutule valis iga klass  selle looga seotud meelepärase loovtegevuse: joonistati, meisterdati, õpiti selgeks näidend. Algklasside õpilased külastasid ka  Kiikla rahvamaja muinasjututuba, kus kuulati muinasjuttu ning valmistati rabamaiust.

4.klassi õpilased olid registreeritud  Põhjamaade kirjanduse nädala lugemisele. Ürituse korraldamisele aitas kaasa meie linna lasteraamatukogu. Lapsed lugesid soome, rootsi, taani, norra ja islandi kirjanike jutte.
Õpilased olid ka vahetundides loomingulised: vahva oli paberi asemel joonistada hoopis pikale tapeedirullile.

Tavapärasele vahetunnikärale pakkusid vaheldust muusikavahetunnid: muusikaõpetaja Katrin valmistas ette noodilehed, kus igale märgile vastas kindel pill, ja algklasside õpilased proovisid ise muusikat teha.

DSC00124

Ka põhikooli II ning III astme noored ei elanud rutiinset koolielu. Põnevaid ettevõtmisi oli mitu. Loovusenädala esimesel päeval tuli  5.-6. klasside õpilastele Tartust külla kirjanik Mika Keränen,  kes pajatas põnevaid lugusid oma elust, rääkis oma raamatutest ning vastas noori huvitavatele küsimustele. Kohtumisest oli õpilastel kõrva taha panna päris palju. Kohtumine lõppes autogrammide jagamise ning ühispildistamisega. Õpilased meenutavad:

„Kirjanik rääkis oma tööst ja elust väga põnevalt. Ta on tore ja lõbus lastekirjanik. Soovin, et koolis käiks rohkem kirjanikke.“ ( Jarek-Karla, 5.kl)

„Kui kirjanik rääkis oma raamatutest, siis tekkis mul huvi neid lugeda. Oli näha, et kirjanik on tark ja armastab oma tööd.“ ( Elviina, 5.kl)

„Kirjanik ütles, et keele saab kõige paremini selgeks lugedes ja ta ise ka luges palju, et eesti keelt õppida. Kirjanik ütles, kui ta vaatab jalgpalli ning Eesti koondis mängib Soome vastu, siis ta on eestlaste poolt. See mõte meeldis mulle väga.“ ( Annabel, 5.kl)

7.- 9. klasside õpilased käisid Tartus Vanemuise teatris vaatamas VAT Teatri etendust „Pàl-tänava poisid“ ning kohe järgmisel päeval tulid meile külla VAT Teatri inimesed, kes juhendasid õpilasi erinevates töötubades: 7.-8. kl poisid õppisid lavavõitlust, tüdrukud said emotsionaalselt end väljendada foorumteatris ning 9. klassi noored said kasulikke näpunäiteid lugude kirjutamiseks.

„ Lookirjutamise töötuba oli mõttemaailma laiendav ja andis ideid kirjandi kirjutamiseks. See oli väga hariv kogemus.“ (Airi, 9.kl)

„Sain sellest töötoast kaasa suure motivatsiooni: ei tohi karta oma mõtteid väljendada. Töötoas oli kõikidel lõbus, kõik töötasid kaasa.“ (Milissa, 9.kl)

„Mulle meeldis lookirjutamise töötuba. Tänu sellele õppisime lugude kirjutamist nägema uue nurga alt. Ma ei teadnudki, et lugu kirjutama hakates oleks hea kõigepealt tegelased välja mõelda koos nende iseloomu ja kiiksudega. Kuulsin, et see töötuba meeldis ka nendele noortele, kes muidu kirjutamist väldiksid, ning innustas kõiki meid olema loomingulised.“ (Kerttu-Liis, 9.kl)

Kõikide 7.- 9.klasside kunsti- ja käsitöötundide teemaks oli disain: värviti T-särke, dekoreeriti purke, klaase, meisterdati kaarte. Igaüks leidis endale midagi meelepärast. Võib julgelt väita, et loovusenädala üritused rikastasid ja inspireerisid nii õpilasi kui ka õpetajaid. Jälle suurema kogemuste pagasiga saame edasi minna ning avarama pilguga elu näha.

Suur tänu kõikidele osavõtjatele ning ettevõtmise toetajatele! Vaata pilte kooli galeriist
Ülevaate loovusenädalast pani kokku
Ilme Hallik, eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Juhtkond tunnustab