kirjandu

Novembris, kui meie maades on kõige pimedam aeg, süütame küünlad ja loeme raamatuid. See on Põhjala kirjanduse nädala esmane idee. Nädala esmaspäev on suur ettelugemise päev. Kogu ülejäänud nädal on täidetud lugemiste, näituste ja kõikvõimalike teemakohaste ettevõtmistega kõikjal Põhja- ja Baltimaades.

Seega - kustuta tuled, pane küünal põlema ja ühine rohkem kui 150 000 inimesega, kes samal ajal loevad kõikjal maailmas.
Ka meie Kohtla-Järve Järve  Kooli 4.klassi õpilased olid registreeritud  Põhjamaade kirjanduse nädala lugemisele. Ürituse korraldasime koos meie linna lasteraamatukoguga. Üritusel aitas kaasa bibliograaf Sirje Vahejõe.

Lapsed lugesid soome, rootsi, taani, norra ja islandi kirjanike jutte. Iga õpilane sai loosi teel ühe Põhjamaa kirjaniku raamatu. Pärast lugemist valmisid õpilastel PowerPoint esitlused vastavast maast, kirjanikust ja raamatust.
Parimad lugejad ja esitluse tegijad said tänukirjad ja maiustused. Samuti oli kommikott tervele klassile Põhjamaade kirjanduse nädala organiseerijate poolt. Ka õpetajale oli kingituseks kott vastava embleemiga.

Ülla Toomjärv,
4. kl õpetaja