ettevkool

Kõik algas nii…

Vaili Viirlaid: Koridoride projekti tegevused on jõudnud neljandale korrusele. Meie soov on, et iga korruse koridor kõnetaks. Neljanda korruse kujundamise idee tekkis nii õpilaste kui ka õpetajatega koostöös, mille tulemuseks on nüüd koridoris sein, mis kõneleb nii matemaatikast, inglise keelest kui ka teistest õppeainetest.
Kui õpetajatega said paika ideed ja esmane visioon, näitasin seinavisandit Kerttu-Liisile. Soovisin õpetajana teada saada, kuidas idee võiks õpilasi kõnetada ja kuidas on võimalik ideed teostada, mida muuta, täiendada, mida märkab õpilase pilk. Palusin tal visandit vaadelda ja küsisin, kas ta oleks valmis seina kujundama. Kerttu-Liis mõtles, pani meeskonna kokku ja algas üks põnev teekond…
 
Kerttu-Liis: Kui Vaili palus minu abi, olin meeleldi nõus, sest seina huvitavaks muutmine ja värvimine kõlas väga laheda ideena. Kuuldud - nähtud mõtete põhjal tegin oma kavandid, mida hiljem  veidi kohandasime. Palusin endale appi Ringa ja Angelina. Nad olid väga motiveeritud ning üheskoos suutsime töö ka  lõpule viia. Alustuseks visandasime seinale oma mõtted. Olime täiesti kindlad, et ühe või siis äärmisel juhul kahe õhtuga saame töö täiesti valmis. Kuid nii see ei läinud. Seinaga tegelesime reedeti pärast tunde kuni kella kaheksa või suisa poole üheksani õhtul. Saime kasutada koolis olemasolevaid värve ja pintsleid.
 
Ringa: Alustasime sellest, et joonistasime seinale hariliku pliiatsiga jooned ja kujundid, et hiljem oleks lihtsam värvida. Igaüks sai ise valida, mida ta värvida  või  juurde lisada tahab. Protsessi käigus jätsime osa ideedest kasutamata ning asendasime uue nägemusega . Kerttu-Liisi ideed jäid meil siiski peamiseks. Olen sellega väga rahul, et me ei kaldunud esialgsest versioonist liiga kaugele. Vahepeal olime ka veidi segaduses, kuidas oma ideid ellu viia või   värve ja kujundeid omavahel kombineerida. Kuid just tänu heale tiimitööle jõudsime kompromissile. Mõnikord töötasime ainult kahekesi, aga  viimasel reedel oli meil palju klassikaaslasi-abimehi. Selle üle oli meil kõigil väga hea meel! Sellist tööd vabast ajast teha oli väga vahva:  saime omavahel naljatleda, niisama juttu rääkida ja sein kattus värvidega nagu iseenesest. :)
 
Angelina: Kui Kerttu-Liis rääkis mulle IV korruse seina maalimisest, tundus see idee väga põnev ja andsin oma nõusoleku. Samal päeval näitas meile Kerttu-Liis kavandit ja asusimegi tööle. Mitmel reedel pärast tunde saime kokku ning maalisime seina. Töö läks kiiremini, kui meile tulid appi koolikaaslased. Minu arvates tegime väga erksa ja „matemaatilise“ seina!
 
Oleme tänulikud, et meil on nii armsad klassi- ja koolikaaslased, kes olid nõus appi ruttama. Aitäh Airile, Lottele, Richardile, kes meile mitmel korral ulatasid abikäe. Meid toetasid ka Johanna Mai, Rebecca, Tanel, Maria, Milissa, Lauri.
Ja muidugi, mida teeksime Vailita! Tema  täiendas meie ideid, andis nõu, küsis teistelt nõu ja värvis koos meiega pika tööpäeva lõpus seina! Aitäh! 
 
Mõtted pani kirja Triinu Teppe,
Järve kooli huvijuht
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 34 külalist ja 0 liiget