Island

Selle aasta 19. jaanuaril  oli meie kooli õpilastel erakordne võimalus Zoomi vahendusel kohtuda kahe väliseestlasega, kes elavad Islandil. Pead ei anna, aga ilmselt oli see esimene e-külalistund, kus külalised ise asuvad mitme tuhande kilomeetri kaugusel. Tänu tänapäeva tehnilistele võimalustele mahub terve maailm meie peopessa ja juttu võib ajada ka nii, et osapooled saavad kokku klassiruumist/kodudest Kohtla-Järvelt ja elutoast Reykjavikilt.

I ja II kooliastme õpilased kohtusid Islandi pealinnas Reykjavikis elava väliseestlase Lemme Linda S. Olafsdóttir´ga. Lemme Linda oli õpilastele ette valmistanud põneva esitluse koos piltide ja videotega. Õpilased said näha, milline on islandi lipp ja loodus, kui värvikirevad on pealinna majad, kuidas purskab vulkaan. Tore oli  kuulata ka islandi laste laulu. Lemme Linda „võttis meid kaasa“ ka paarile autosõidule, mille käigus saime ette kujutada, mis tunne on sõita vulkaanilisel kuumaastikul ja mis juhtub siis, kui korraga satud  lumetormi keskele.
 
Kohtumise lõpus õpetas Lemme Linda meile mõned sõnad islandi keeles ja vastas küsimustele. E-külalistund möödus kiirelt ja väga põnevalt.
  III kooliastme õpilastel oli võimalus otsepildis ühineda jällegi Reykjavikiga, kus õpilasi tervitas teine väliseestlane Tui Hirv, kes rääkis taastuvenergia allikatest Islandil. Enne kui Tui asus rääkima põhiteemal,  tutvustas ta iseennast ja jutustas, kuidas Islandile üldse sattus. Seejärel rääkis Tui maavarade ja looduse hoidmise tähtsusest, mis on ka meie kandis väga aktuaalne teema. Samuti juhtis ta tähelepanu sellele,  kuidas hüdroelektrijaamad ja alumiiniumitehased on muutnud Islandi maastikku,  ja rääkis ka sellest, et hüdroelektrijaamad on eelkõige kasulikud alumiiniumitööstusele. Lõpetuseks soovitas Tui meile huvitavaid filme, et detailsemalt teemat uurida saaksime.
Bless-bless  - head aega!
 
Õp Kaia Talver ja Andra Kronk Olguner
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 323 külalist ja 0 liiget