islan1

Ehkki Islandi nädal otsustati distantsõppe tõttu ära jätta, otsustasid esimese kooliastme õpetajad selle siiski korraldada, sest ettevalmistused ja suur töö oli eelnevalt tehtud.

Silmaringinädala raames toimusid mitmed tegevused, mida lõimiti eesti keele, kunstiõpetuse, muusikaõpetuse, digiõppe, loodusõpetuse ja isegi kehalise kasvatusega. Nagu tellitult oli viimast päeva avalikult nähtav ETV-s loodusfilm „Nõiduslik Island“, mis lõi täieliku pildi Islandi omapärasest loodusest. Filmi täiendas 3. klassile geograafiaõpetaja Merli poolt läbiviidud tund.
 
1.-6.ndatele klassidele toimus nädala alguses läbi zoomi kohtumine Islandil elava eestlase Lemme-Lindaga, kes pidas lastele huvitava ja kaasahaarava loengu Islandi eluolu kohta.
Nädala teises pooles loeti Islandi muinasjutte, mida kunstiõpetuse tunnis illustreeriti.
 
islan2
 
Islandile iseloomulikke virmalisi joonistati nii kunstivahenditega kui ka digitunnis spetsiaalse joonistusprogrammiga.  Kuulati Islandi rahva-, tänapäeva- ja eurovisioonilaule. Eriti popiks sai laul islandi tähestikust ja raskesti hääldatavast keelest, mis oli ühtlasi reklaamiks ja kutseks Islandile. Lastele pakkus palju elevust, kuidas muuta oma nimi islandipäraseks. 
 
Islandi kõige tähtsam spordiala on jalgpall, millele on suunatud riiklik tähelepanu. Vaatasime videolt, kuidas maailmameistrivõistlustelt 4. kohaga saabunud jalgpallureid võeti vastu kui kangelasi. Võimsalt kõlas tuhandete islandlaste suust võimas viikingite tervitus- ja ergutushüüd „huh!“
Nädal võeti kokku quizizz.com abil tehtud viktoriiniga. Parimad said premeeritud.
 
Algklasside nimel Kristi Põdersalu ja Pille Burmeister

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 281 külalist ja 0 liiget