etlejad

Kuigi praegu on õpilaste esinemised ning konkurssidest osavõtud piiratud, toimus 3.veebruaril k.a Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis iga-aastane Ida-Virumaa õpilasetlejate konkurss. Meie kooli esindasid seekord Mikk-Martten Mikita 4. klassist (õp Ülla Toomjärv), Marie Lisette Prits 7. klassist (õp Ülla Toomjärv), Milissa Jurkovskaja 9. klassist (õp Ilme Hallik) ning Lotte Teppe 9.klassist (õp Ilme Hallik). 

Meie etlejatel läks väga hästi: Mikk-Martten saavutas oma vanuserühmas (4.-6. kl) III koha, Marie Lisette ning Milissa teenisid žüriilt eripreemia  proosapala hea esitamise eest. 
Mikk-Martten võttis sellisest konkursist osa esimest korda, aga tema esinemine oli veenev ja lõbus. Mikk-Marten: „See oli mu kõige esimene kord ja ma pidin kõige esimesena lavale minema!“ Ka Milissa pole varem sellistest konkurssidest osa võtnud. Milissa ise arvab nii: „Minu  debüüt oli  hea. Mõtlesin, et etlemises pole midagi erilist, aga kui kuulasin teisi osalejaid ja sain ise ka esineda, tundsin seda põnevust, tundsin seda adrenaliini, tundsin hirmu - sain aru, et etlemine on omaette kunst ja pole sugugi lihtne. „
Ise arvan, et pärast nii pikka pausi oli väga tore jälle laval olla. Isegi kui olen juba neljandast klassist alates etluskonkurssidest osa võtnud, on närv ikka ja alati sees. Kui minu nimi öeldi, siis oli selline tunne, et tekstid on peast täiesti kadunud. Ometi publiku ette jõudes tundsin ennast paremini kui kunagi varem. Laval saan aru, kui palju tööd ja vaeva olen näinud, et proosateksti ja luuletuse mõttest aru saada ning see pähe õppida. See on väga suur töö ja etluskonkurssidelt saadud kogemused ja tunded jäävad meelde kauaks.
 
Lotte Teppe,
paljudel etluskonkurssidel osalenu

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 220 külalist ja 0 liiget