ojara

Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?

Mulle meenub see, et olin väga ootusärevuses ning suutsin ka paar korda koolimajas ära eksida.

Kuidas Teist õpetaja  sai?

Mõte õpetajaks saada oli mul juba 12.klassis, see tuli just pärast õpetajate päeva, kui olin saanud ise tunde anda. Õpetajaks ma veel õppima ei läinud. Õppisin hoopis 3,5 aastat EMÜs maastikuarhitektuuri ja keskkonnaplaneerimist ning magistriõppesse edasi minnes tundsin, et see pole päris see, mida sooviks õppida. Olin ka enne bakalaureusekraadiga alustamist mõelnud bioloogiat õppima minna ning nüüd, kui olin otsustanud midagi muud õppida, tundus bioloogiaõpetajaks õppimine just see õige valik. See, et ka geograafiaõpetajaks õppima otsustasin minna, tuli alles esimesel ülikoolinädalal.

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?

Mina ise pole Järve koolis õppinud, küll aga on seda teinud mu abikaasa, tema õed-vennad ning osa õdedest-vendadest õpib veel siiani selles koolis. Samuti on siin õppinud mu ema ning veel palju- palju sugulasi. Olen varem käinud Järve kooli lõpuaktustel.

Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?

Ülikooli kõrvalt olen teinud erinevaid töid, suurem osa nendest on seotud just klienditeenindusega. Enne kooli tööle asumist töötasin Kaitseliidus valvurina, mis oli väga huvitav kogemus, eriti veel sellepärast, et antud amet eeldas relvaluba ning relva käsitsemise oskust.

Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?

Oma koolitee läbisin  Toila Gümnaasiumis, seega on neid eredaid mälestusi väga-väga palju. Üks eredamatest on see, kui korraldasime 12.klassis gümnaasiumi jõulupidu. Olime otsustanud,  kuna see on meie viimane jõulupidu oma koolis, siis teeme seda suurelt. Otsisime erinevaid sponsoreid, tänu kellele saime söögid, joogid, ning ka lapsevanemad tulid appi ning korraldasime suurepärase peo, mis lõppes ilutulestikuga.

Milline õpilane Te ise olite?

Kooliajal olin täiesti keskmine õpilane, kuid mulle meeldis tohutult matemaatika. See muidugi ei tähendanud, et ma matemaatikas viieline olin, kuid õpetaja suutis selle tunni nii huvitavaks teha, et veel ülikoolis tundsime endiste klassikaaslastega puudust matemaatika õppimisest ja tundidest.

Mis Teid elus innustab?

Mind innustab mu poeg, kuid õpetajana innustavad mind just õpilased. Arvan, et hea on õpetada õpilasi, kes saavad lihtsalt asjadest aru ning mõistavad, kuid veel parem, kui õpilased hakkavad aru saama õppimise võlust

Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?

Pingelisest tööst puhkan lapsega tegeledes või siis heade inimestega aega veetes. Suviti käin igal võimalusel ujumas ning SUP lauaga sõitmas.

Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?

Edu, jõudu, jaksu ning tähtis on, et suudaksite säilitada rõõmsa meele.

Juhtkond tunnustab