ilmtund

Pilt: AS Graanul Invest LinkedIn kontolt

E-külalistunnid annavad võimaluse õpilaste silmaringi avardada ning tavatunni rutiini murda. 6.a klassi noortega kohtusid  ZOOMi vahendusel väga põnevate ametite esindajad: Uku Erik Tropp on puidukeemik ja Signe Ohakas juhib loodusmatku.

Uku Erik Tropp võrdles keemia õppimist legomänguga: aatomid ja molekulid on nagu legoklotsid. Põhjalikumalt tutvustas ta metsamajanduse ning keemia omavahelist seost ning rääkis puidukeemiku ülesannetest. Tänu rohketele skeemidele, fotodele ja videotele said kuuendikud aimu, kui keeruline on puidu töötlemine ja väärindamine.

Signe Ohakas esitas lastele küsimusi looduse ja loomade kohta. Tore on tõdeda, et õpilased olid suhtlemisaldis ning matkajuhi küsimused ei jäänud vastusteta. Õpilased said teada, millega matkajuht tegeleb ning miks on looduses alati parem giidiga käia. Matkajuht Signe tõi huvitavaid näiteid: kui inimesed hindavad jõhvikaid, sest need on C-vitamiini rikkad, ja käivad marju korjamas sügisel, siis karud väärtustavad kevadisi, üle talve säilinud poolkäärivaid kuremarju, et pärast pikka talveund oma seedimist parandada. Nii et loodus annab kõigile midagi.

Selliseid huvitavaid lugusid jätkus tundi palju. Saime ka väärtuslikke näpunäiteid, kuidas looduses turvaliselt toimetada.
Põnevaid ameteid on palju, küllap jõuame  edaspidigi  nende esindajatega tuttavaks saada.
Aitäh külalistele toredate tundide eest!

Ilme Hallik,
6.a klassi juhataja