robotika

4. juunil k.a oli meie kooli robootikaringi liikmetel külas Slaavi Põhikooli esindus, et tutvustada ja õpetada drooni juhtimist.

Tegelikult pole drooni juhtimine üldse lihtne ülesanne, sest arvestada tuleb erinevaid faktoreid: tuule kiirust, aku mahtu ja teepikkust. Sellel päeval lisasid keerukust juurde palavus ja tuul.
Õpilastele selgitati, missugused droonid on, anti ülevaade tähtsamatest varuosadest ja õpetati, kuidas droone tööle panna ning juhtida. Paljude jaoks oli see esimene kokkupuude droonidega.
Külalistel oli lastele varuks mitmeid huvitavaid ülesandeid. Näiteks pidid õpilased drooni ühest kohast teise viima ja õigesti maandama, lastele anti võimalus ise programmi kirjutada ja seejärel katsetada. Ülesanded olid keerulised, kuid väga huvitavad ja tekitasid elevust.
Suur tänu meie külalistele ja robootikaringi liikmetele, kes üritusest osa võtsid.

Natalja Hramtsova

Juhtkond tunnustab