esseed

MTÜ Eesti Keelepööre kuulutas aprillikuus välja esseekonkursi teemal „Ida-Virumaa” – minu koht, minu inimesed!”.

Vaatamata sellele, et õpilased koolis käia ei saanud ning kogu õppetöö toimus distantsilt, oli ka meie koolis tublisid, hakkajaid noori, kes oma mõtted kodukohast paberile panid.

8. juunil tunnustusüritusel kokkuvõtteid tehes märkis Arno Kaseniit, üks ürituse korraldajatest, et osavõtjaid oli palju: 11 Ida-Virumaa põhikoolist laekus kokku 80 huvitavat ja isikupärast tööd. Nende hulgas ka meie tublide noorte kirjatööd ning fotod. Tunnustusüritusele olidki kutsutud need õpilased, kelle tööd žürii esile tõstis ning kolme esimese koha vääriliseks pidas.

Erich Sildma:” Teisipäeval, 8. juunil  käisime esseekonkursi „Ida-Virumaa – minu koht, minu inimesed!“ võitjate autasustamisel Toilas. Üritus algas minikontserdiga, millele järgnes pidulik autasustamine ning tordisöömine. Pärast seda oli võimalik minna  Oru lossi virtuaaltuurile.

II kooliastmes pälvisid 2. ja 3. koha meie kooli 4. klassi õpilased KIRSIKA PUGATŠOV ka KRIS LINDER (õp Ülla Toomjäev) ning III kooliastmes pidas žürii 2. koha vääriliseks 8. klassi õpilase ERICH SILDMA esseed (õp Ilme Hallik). Esile tõsteti ning tunnustuskiri saadeti 9. klassi õpilasele RINGA PALMISTELE (õp Ilme Hallik).

Žüriiliikmete sõnavõttudest jäi kõlama, et noored armastavad oma kodukohta, oskavad hinnata Virumaa looduse ilu, kirjutavad siiralt ja südamest, teisalt on nad ka kriitilised ja näevad  kitsaskohti. Õpilaste esseedest sünnib õige pea ka raamat. Jääme seda põnevusega ootama.

Aitäh kõikidele kirjutajatele, kes pingelise õppetöö kõrvalt leidsid aega oma mõtteid jagada.

Ilme Hallik

Juhtkond tunnustab