vk2022

Vene Keele Õpetajate Selts kuulutas eesti koolide 7.- 8. klasside õpilastele välja võistluse «Vene keel — huvitav ja lihtne» (”Русский язык – интересно и просто!”). Üritus korraldati kuulsa vene lastekirjaniku Kornei Tšukovski 140. sünniaastapäevaks.

Võistlus toimus Tallinna ARTE gümnaasiumis 15. jaanuaril 2022.a. Osalejaid tulid  erinevatest Eesti koolidest, igast koolist oli oodatud  kaks õpilast, kokku sai üheksa võistkonda. Meie koolist osalesid üritusel Nelli Škaleta ja Roksana Jaaniste.
Oma võistkondades olid nad kaptenid ja esitlesid hästi rühmatöö tulemusi. Vaatamata sellele, et nad olid erinevates rühmades, said nad kaks esimest kohta. Ürituse eesmärk oli tunnetusliku huvi arendamine vene kirjanduse vastu. Ülesanded olid huvitavad ja ebatavalised. Harjutuste lahendamise vahel esitati  tantsu «Aafrika», millest ka võistlejad  osa võtsid.

Jelena Kornõšova,
vene keele õpetaja