koos

Sel õppeaastal alustasime koolis Saatkondade päeva projektiga, mille raames külastasid Järve Kooli kolme riigi suursaadikud. Külalised tulid Lätist, Iirimaalt ja Tšehhist. Suursaadikud tutvustasid noortele oma tööd ja riiki ning üllatasid õpilasi oma koduriigi maiustustega.

Projekti eesmärk oli tutvustada õpilastele välisriikide kultuuri, majandust, riikide eripärasusi ja hariduse omandamise võimalusi, arendada suhtlemisoskust koos keelelise praktikaga, tutvustada diplomaatide tööd ja laiendada silmaringi.

Projekt andis noortele vahetu suhtlemise kogemuse. Pärast esitlusi tutvustasid meie õpilased oma koolimaja ning said praktiseerida inglise keelt.

6. aprillil k.a toimus Kohtla-Järve linna arvamusfestival.

artikkel

Selle külalisteks olid Hollandi, Inglismaa ja Iirimaa saatkondade esindajad. Seejärel esinesid Kohtla-Järve linna koolide meeskonnad teemal „Noored kodulinna tagasi“. Koosolijad pakkusid välja huvitavaid ja loomingulisi ideid, kuidas meelitada Kohtla-Järvele ettevõtjaid ja parandada keskkonnaolusid, et muuta linn ahvatlevamaks elukeskkonnaks.

Andra Kronk Olguner

Juhtkond tunnustab