Raamatukoguaasta

2022. aasta  on raamatukogude aasta. Raamatukogus saad täita seljakoti põnevate raamatutega, visata pilgu peale uuemale ajakirjandusele, külastada näitusi ja kui veel eriti hästi läheb... 

Raamatukogu on tarkuse kodu ja põnevuse allikas. Raamatukogude aasta avati 12. jaanuaril üle-eestilise ettelugemisega. Kooliraamatukogudes ja raamatukogude lasteosakondades loeti ette Piret Raua raamatut ,,Tobias ja teine b´´, mis oli mullu enim laenutatud lasteraamat. 

 
Sellel aastal sai proosakirjanik, luuletaja ja tõlkija Aino Pervik 90 - aastaseks.Ta on sündinud 22. aprillil 1932. a. Rakveres. Selle suure juubeli puhul meie , 4.a klassi õpilased, lugesime tema kirjutatud lasteraamatuid: ,,Kersti sõber Miina,´´ ,,Draakonid võõrsil,´´ ,,Kaarlist on kasu´´ ja palju teisi. 
Mina lugesin raamatut ,,Hädaoru kuningas´´ ja sellest juttu ,,Kuningat ravitakse´´ jutustasin klassile. Igaüks  jutustas oma loetud raamatust ühe jutu klassile ja joonistas ka ühe vahva pildi. Nii saime palju huvitavat kuulda. 
 

Pervik

 
Leelo Tungal saab sellel aastal 75- aastaseks . Ta on sündinud 22. juunil 1947.a. Harjumaal Saue vallas. Ta on luuletaja, prosaist, tõlkija ning olnud ka lasteajakirja Pioneer ja Täheke nooremtoimetaja. 
Tema lasteraamatutest lugesime jälle erinevaid jutte: . ,,Siil Felix ja päkapikk  Kerli,´´ ,,Siiri Siiruliselt´´ . Seejärel jutustasime ühe jutu.
Mina lugesin ,,Juku, Kalle ja Kotermann Tallinnas.´´ Jutustasin teistele loo ,,Laps ajab meeste asju.´´ 
 
Eesti keele tunnis  lugesime Postimees Juuniori erinevaid väljaandeid. Igaüks tegi 2-5 artikli kohta vihikusse märkmeid. Järgmises tunnis jutustasime oma märkmete põhjal. Mina näiteks lugesin rubriigist ,,Maailmast.´´ Sain teada, et paljud arvutimängud on Afganistanis keelatud, mis meil on lubatud. Naised ei saa niisama jalutada ja poes käia. Nad peavad kodus toimetama ja lapsi kantseldama. Seljas peavad nendel olema pikad tumedad riided, pea ja nägu kaetud. Ainult silmapilud on lahti. Naine ilma meheta ei jää ellu.  Väga kahju, et naised ei saa õppida ja areneda. 
Sain teada, et hiljuti suri 119 - aastane jaapanlanna, kes elas hooldekodus ja oli kõbus. Ta oli kõige vanem inimene maailmas.  Üheskoos saime teada veel palju huvitavat. 
 
Kirjutasime essee teemal  ,,Oled see, mida loed!,,
Ma kirjutasin ka töö esseekonkursile teemal ,,Oled see, mida loed´´.  Ma kirjutasin Ilmar Tomuski  raamatu ,,Kolmanda A kriminalistid´´ tegelasest - Suurest Paulist. Mulle meeldis tema andekus. Ta oli sportlik, armastas muusikat ja luges palju. Kõik armastasid teda ja tema oli sõbralik kõikide vastu. Ta oli vaene, aga ei olnud kade teiste peale. Ta tegi  nalja iseenda üle. Väga tore oli tema tahe kõiki aidata. Igas raskes olukorras otsis ta väljapääsu iseendale ja teistele. 
Sellised positiivsed tegelased meeldivad minule. Siit on palju õppida.
Kõik need vahvad tunnid toimusid meil raamatukogude aasta raames koos meie eesti keele õpetaja Üllaga.
 
 Liilia-Angelika Tallerma,  
4.a klassi õpilane

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 222 külalist ja 0 liiget