Prindi

20220608 092351

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit korraldas Ida-Virumaa üldhariduskoolide II ja III kooliastme õpilastele esseekonkursi ,,Oled see, mida loed“.

Ülla Toomjärve ja Ilme Halliku õpilased osalesid samuti sellel konkursil. Minulgi tuli kirjutada essee. Pidin oma mõtted paberile panema käsitsi, kuna see oli konkursi üks tingimus. Ühel päeval tunni alguses teatas õpetaja Ilme kogu klassile, et olen kutsutud tänuüritusele. See oli mulle suureks üllatuseks. Loomulikult soovisin sellest üritusest osa saada. 
 
Tänuüritus toimus 8. juunil Tartus. Sõitsime õpetaja Ülla ja Ilmega ning Raili Libliku, Liilia-Angelika Tallerma ja Kirsika Pugatšoviga varahommikul Tartu poole. Käisime Tartu Ülikooli raamatukogus, kus giid tegi meile ekskursiooni. Seal oli nii ruume, kus sai vaikselt omaette tööd teha, kui ka väike spordisaal. Riiulitel oli palju raamatuid ning igaüks, kes soovis, võis neid uudistada. Seejärel oli meil kohtumine üllatuskülalisega. Arvasin, et kindlasti on see inimene, kes on seotud kirjandusega, kuna praegu on raamatukogude aasta. Mul oli õigus. Esseekonkursi teema, ekskursioon raamatukogus ja kohtumine kirjanikuga - kõik oli seotud raamatutega. Eesti kirjanik Mika Keränen pajatas meile lugusid eesti keele omandamisest ja oma raamatutest. Ta rääkis eesti keelt aktsendiga, kuid ütles, et igaüks peaks aktsendi üle uhke olema, sest see näitab, et ta on teise keele ära õppinud. Kuulasime katkendit Mika K. kirjutatud raamatust ,,Vanemuise väits“. Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu esimees Ingrid Prees tegi ülevaate laekunud töödest ning andis õpilastele üle tunnustuskirja. Lisaks said  essee kirjutajad kingituseks Mika Keräneni raamatu, mille kirjanik isiklikult üle andis. Tähelepanuta ei jäänud ka õpetajad - nemadki said tänumeene.
 
Päeva lõpus külastasime Ahhaa Teaduskeskust ning saime lisaks kirjanduslikule elamusele ka arendada oma silmaringi teaduse valdkonnas. Põnevaid tegevusi jätkus kõigile. Tore oli see, et saime rahulikult teaduskeskuses ringi vaadata ja meelekohaseid tegevusi teha. Kuigi paljud meist olid varakult ärganud, ei olnud näha, et keegi oleks väsinud. Mulle väga meeldis külastada raamatukogu, kuna see oli nii suur ja puhas ning töötajad sõbralikud. Terve päev oli hästi organiseeritud ja väga põnev. Olen rõõmus, et sain osaleda esseekonkursi tänuüritusel, mida toetas Haridus- ja Teadusministeerium. 
Kaidi Sepp,
8.b klassi õpilane
Klikke: 731