helkkur
 
 
 
 
 
Täna hommikul ootas koolitrepil kõiki Järve Gümnaasiumisse tulijaid Maanteeameti ja noorsoopolitsei esindus, toimus helkurite kontroll nii õpilastele, õpetajatele kui ka vanematele. 
Jälgides kõrvalvaatlejana tänahommikust tegevust, tabasin end mõttelt: „Kellele on helkur vajalik?“ Koolile, politseile, maanteeametile.… Sest pilt, mis täna hommikul avanes, oli kurb. 
kolaaaz
Noorsoopolitsei meeskonna ja maanteeameti spetsialisti Katrin Kärner-Rebane küsimusele: „Kus Sinu helkur on? vastas laps üldjuhul: „Mul on uus jope “ , „Helkur läks katki“, „Mul ei ole“, „Koti küljes“, „Ma tulen autoga“ jne.
Täiskasvanute vastused helkuri puudumise kohta ja liiklusspetsialisti vastused:
„Jope küljes on juba“ 
 -Vastus: Helkurmaterjal kulub üleriietelt aja möödudes ära, parem on rippuv helkur.
„Koti küljes on“ 
 -Vastus: Lapsel on kott seljas, eestpoolt on laps ju ikkagi märkamatu. 
Reaalne tõestus lapsevanemale oli ka juhus, kus tema last näidati autotulede valguses ja selgus, et laps ei ole tõesti piisavalt märgatav. 
Suur tänu noorsoopolitsei meeskond teile - Andrei, Jaana, Erika, Jelizaveta ja Katrin Kärner-Rebane (maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert), et tulite koolile appi!  Oli meeldiv koostöö. 
Kellel oli helkur olemas ja õigesse kohta kinnitatud, need said kommi. Kellel helkur puudus, sai selle kohe oma jope külge ja kaasa ka õpetussõnad - ole nähtav, me muretseme, et Sa pimedal ajal tervelt koju jõuaksid! 
Siinkohal paneb Järve Gümnaasiumi juhtkond kogu kooliperele veel kord südamele - palun ole NÄHTAV! Miks? Ikka selleks, et hoolime Sinust ja soovime, et Sa pimedal ajal tervelt kooli ja koju jõuaksid!
Siinkohal Sulle,  kellel ei olnud helkurit „„Kellele on helkur vajalik?“ 
Vastus on: „INIMESELE, kes endast ja oma lähedastest hoolib!!!“
Taasmeeldetuletuseks: 
Vaili Viirlaid
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 251 külalist ja 0 liiget