Laulukas1Pärast 12 aastat oli meie kool tagasi laulvate koolide hulgas laulupeol. Jah, tegemist, harjutamist ja mõtlemist oli väga palju. Repertuaar oli väga raske, kuid laulud huvitavad ja ilusad. Kokku 5 liigilaulu, mis pidid olema selged. Pikem laul oli 7 lehekülge ja lühem 4 lehekülge pikk. Kõik laulud mitmehäälsed.
Mäletan, et kui laulupeo repertuaariga tutvusin, oli mulle selge, et tööpõld on lai. Mulle sai selgeks, et koori koosseis peab olema püsiv ja koosseisu kogu repertuaari õppeprotsessis muuta ei saa!
Ma pidasin koori tüdrukutega nõu ja küsisin, kas tahate laulupeole saada? Vastuseks kuulsin, et tahame küll. Nii- siis asusimegi laule õppima.
Koor pidi läbima 2 ülevaatust. Esimesel ülevaatusel laulsid kõik koorid koos. Teisel ülevaatusel pidid kõik koorid eraldi esinema. Tallinnast kohale tulnud žürii oli äärmiselt range! Meie koor pidi ette laulma 2 laulu. Esiteks a cappella "Laulu mõju" ja teiseks "Uhti -uhti".
Tulemus, mis mulle esitati oli 9.7 punkti 10 võimalikust . Olime väga rõõmsad , tunne oli kosutav ning andis kindlustunnet edaspidiseks.
Ei ole kerge tulla seitsmendasse koori tundi , kui su klassikaaslased võivad juba koju minna! Tõesti, ma kiidan kõiki koori tüdrukuid vastupidamise ja töökuse eest! Tahan veel mainida vene rahvusest lauljate kohta seda, et see on imetlusväärne, kuidas nad suutsid lisaks mitmehäälsusele omandada ka teksti. Õige diktsioon, õiged välted, tekstist arusaamine, see oli paras katsumus. Eriti mõtlen siin juures praeguse kolmanda klassi tüdrukute peale. Küll nad olid vaprad! Tegelikult oli vapper ja väga tubli terve koor!
Mudilaskoorid said Talinnas laulupeol viibida 2 päeva ja ühe öö. Ma leian, et lapse jaoks on see täiesti normaalne aeg kodust eemal olla. Proovid lauluväljakul olid huvitavad ja hoogsad. Rongkäik meeldis lastele ja pidu seda enam. Peo päeval oli ilm ka suve moodi. Märkasin nii mõnegi laulja silmades tänu ja pisikest rõõmupisarakest.
 lauluka
 
 
Palju tänu lastevanematele, kes Te meile ülevaatuste ajal pöialt hoidsite ja koos meiega laulupeol olite ning rongkäigus meile hurraa hüüdsite!
TänanTeid, kallid tüdrukud, nende toredate hetkede eest, kui saime koos valmistuda laulupeoks, nautida head muusikat ja ka selle eest, et saime sellel suvel koos laulda Tallinnas laulupeol laulukaare all!
Koor ja mina täname südamest õpetaja Inna Tolsat, kes muretses meie esinemisriiete pärast ja tänu kellele said laululapsed kenad riided selga. Oli tore, et Inna Tolsa leidis aega ka meiega 2 päeva Tallinnas laulupeol veeta.
Suur aitäh meie kooli direktorile Anne Endjärvele, kelle toetav sõna oli suureks julgustuseks.
 
 
 
Teie õpetaja 
Maarika Kaalep
 
Vaata veel pilte Galeriist

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 106 külalist ja 0 liiget