erm

Usinate kooliesindajate argist kolmapäeva hommikut lahjendas preemiareis ülikoolilinna. Koolipinkide nühkimine asendus soome-ugri pärimuse ja juurte avastamisega ning tarkusepagasi rohkendamisega Eesti Rahva Muuseumis.


m 20170920 103846ERM kolis 2016. aastal uude modernsesse hoonesse, milles kajastub rahvamuuseumi ajalooline väärtus. Peahoone ning muuseumi territoorium kujutab endast rekonstrueeritud Raadi lennuvälja, millel on oma sümboolika – nimelt arvatakse ka Eestit lennuväljana, mis võib lennutada noori üle maailma teadmiste ja kogemuste hankimiseks, kuid ikka naaseb see lennuk kodumaa maandumisrajale.

Kõik muuseumis olevad näitused olid detailsed ning kaasahaaravad, tänu värsketele eksponeerimiskunsti võtetele. Kasutati elektroonseid seadmeid, mänge, visuaalseid ning helilisi abivahendeid, mis tegi näitusi huvitavaks ja arusaadavaks.

m 20170920 110023

Püsinäitustest õnnestus meie õppegrupil külastada Eesti kultuuriloo püsinäitust „Kohtumised“, mis hõlmab ajateljel tänapäevast jääaja lõpuni kulgevat ajarada. Selles näituses kajastus suur meedia mõju osakaal. Samuti teine, soome-ugri püsinäitus „Uurali kaja“, tutvustab soomeugri rahvaid kultuuriliste soorollide taustal. Rahva igapäevaelu, tööd, vaba aeg ning eluviis tuleb näituses selgesti esile. Otseselt Eesti kultuuri puudutav näitus oli näiteks ka ajutine rahvarõivaste näitus.

Teadmisterohke reis on imeline motivatsioon taaskordseks pingutuseks. Ei tea, kuhu Järve Gümnaasium viib oma priimused selle õppeaasta lõpul?

 

Diana Drobot

12.klass

20.septembril 2017

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 65 külalist ja 0 liiget