ylla7

4.a klassil toimus 10. novembril kell 10.00 E-KÜLALISTUND –KOHTUME ÜHISES VIRTUAALSES KLASSIRUUMIS.

E-külalistunni õpetajaks oli Triin Toomesaar Kiusamisvaba kooli tegevjuht. Tunni teemaks oli „ Kuidas mina saan klassis kiusamist vähendada?“

Igaüks saab kaasa aidata, et koolikiusamist oleks vähem ja kõigil oleks turvaline ja hea koolis käia. Selleks õppisime külalistunnis, mis on kiusamine ja mida igaüks saab teha ohvri toetamiseks. See oli meie tunni mõtteks. Rääkisime ka, et kiusamisel on erinevaid liike: sõnaline, füüsiline, vaikiv. Kiusamisel on 4 tunnust, mis eristavad seda muudest tülidest ja kaklustest või arusaamatustest. Kiusamine on see, kui kellelegi tehakse korduvalt ja tahtlikult liiga nii, et kiusatud lapsel on end raske selles olukorras kaitsta.

Seejärel vaatasime videot. Õpilastel oli ka ülesanne otseülekande vaatamise ajal mõelda, millised küsimused neil tekivad. Õpilaste küsimused külalisõpetajale teema kohta edastasime Youtube’i vestlusaknasse. Video lõpus sai osa õpilasi ka vastused küsimustele. Ülejäänud küsimustele vastas Triin Facebook`i lehel „100 e-külalistundi“

Edasi toimus meil GRUPITÖÖ: “Milliseid pisikesi heategusid saaks igaüks teha ohvri toetamiseks erinevates kohtades koolis?” Gruppidel valmisid plakatid. Tunni lõpul jällegi hindasime tundi käemärkide järgi. Lapsed tõdesid, et oli huvitav olla virtuaalkeskkonnas ning saada teada uut kiusamisest.
OOTAME järgmist teemat ja e-külalistundi, mis jõuab meieni jaanuaris.

Õpetaja Ülla Toomjärv
4.a klassijuhataja