L L Lilleorg DSC 0890 24. novembril s.a toimus koolimaja raamatukogus kirjandusteoste keskel XXI vabariikliku etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ piirkonnavoor. Osalemiseks tuli ette valmistada  Lydia Koidula ja tema kaasautori Paul-Eerik Rummo proosatekst  või luuletus. Osavõtjatele kujunes ettevalmistus  parajaks pähkliks.  Emajõe ööbiku luule mõistmine ja selle toomine kuulajateni on keeruline. Poetessi teosed on täis isamaa-armastust, igatsust. Et sõnumist aru saada, tuli õpilasel koos juhendajaga analüüsida kõnekujundeid, aru saada metafoorsetest väljenditest ning mõista Koidula arhailist keelekasutust. L. Koidulat kõnetanud hingepaguluse hõng lisab luulele tundeid ning raskendab etlemist. Ettevalmistaval perioodil tuli leida  õige pauside ja rõhkude tunnetus, see on omaette kunst.
Esinemiseks valisin emotsionaalselt erinevad tekstid: Koidula luuletus oli hingestav ja Rummo teos mõtlema panevalt tõsine. Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ilme Hallik aitas voolida minust etlejat paari nädala vältel. Vaatamata mu väikesele kogemusele, olin esinemispäeval rahulik ja kindel. Konkurents oli siiski tihe ning kõik etlejad austust väärt nii gümnaasiumi kui ka põhikooli arvestuses, mistõttu žürii pidas pikki läbirääkimisi. Kokku osales üritusel 19 noort Ida-Virumaa seitsmest koolist.
 
Tulemused:
 
5.-9. klasside arvestuses
I koht Rasmus Božen (Järve Gümnaasium/ juhendaja Maie Jõemaa)
II koht Liis Teppe (Järve Gümnaasium/ juhendaja Ilme Hallik)
III koht Marjana Tjuljukov ((Sillamäe Eesti PK)
Eripreemia Jevgenia Katarina Razgonjajeva (Tammiku PK/ juhendaja Juta Davõdova)
 
10.-12.klasside arvestuses
I koht Diana Drobot (Järve Gümnaasium/ juhendaja Ilme Hallik)
II koht Elise Jalonen (Jõhvi Riigigümnaasium/ juhendaja Dea Proode)
III koht Pirjo Neissaar (Jõhvi Riigigümnaasium/ juhendaja Dea Proode)
Eripreemia Dominika Trejer (Järve Gümnaasium/ juhendaja Ilme Hallik)
 
Mõlema vanuserühma I koha saanud õpilased, Rasmus Božen ja Diana Drobot, sõidavad 12. Detsembril Pärnu L.Koidula muuseumisse vabariiklikule etluskonkursile.
Kallid õpetajad ja kaasõpilased, märgakem inimesi enda ümber ning innustagem neid avardama oma potentsiaali! Olen jälle ühe kogemuse võrra rikkam.
 
Diana Drobot,
etleja 12. klassist

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 86 külalist ja 0 liiget