etlusparnu  12. detsembril 2017 toimus Pärnu  Lydia Koidula Muuseumis XXI üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel“. Konkursil osalesid maakondade parimad etlejad, kes valiti žürii poolt välja piirkonnavoorus. Ida-Virumaal osutusid valituks Rasmus Božen nooremas  ja Diana Drobot vanemas vanuserühmas. Kahjuks ei saanud Diana seekord haiguse tõttu osaleda.
Konkursipäeva hommikul said noored kõigepealt muuseumiga tutvuda, seejärel algas konkurss, millest võttis osa 22 etlejat: kümme nooremas ja kaksteist vanemas vanuserühmas. Iga osavõtja pidi esitama Lydia Koidula ja Paul-Eerik Rummo proosateksti või luuletuse.
 Rasmus oli ette valmistanud Lydia Koidula luuletuse „Järv“ ja Paul-Eerik Rummo proosateksti „Talveunest ärgates“. Rasmuse esitus õnnestus seekord nii hästi, et ta saavutas oma vanuserühmas esikoha. 
Paul-Eerik Rummo, kes samuti kohal oli, kinkis enda pühendusega raamatu koolile, kus mõlema vanuserühma võitjad õpivad. Meie kool sai kingiks kirjaniku äsjailmunud lasteluuletuste kogu „Tihane tõstab tiibu“. Soovijad saavad selle teosega meie kooli raamatukogus tutvuda.
Muljeterohke päev lõppes küünalde süütamisega Lydia Koidula kuju juures ja lõunasöögiga Endla teatri kohvikus. 
 
Maie Jõemaa
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 163 külalist ja 0 liiget