IMG 9088Aasta ilusaimad pühad, jõulud, algasid 3.b klassil advendihommikuga, kus koos 3.a klassiga süütasime algklassidele advendiküünlad.

Klassi akna kaunistasime sellel aastal taaskasutusele mõeldes – kasutasime vanu pappkaste ja wc-paberi rulle. Tähekeste punumine tundus alguses raske, aga kui selgeks sai, taheti neid veel teha.13.detsembril käisime Iisakus jõulumaal. Natuke räägiti meile vana aja jõuludest, jõulukommetest ja toitudest. Seejärel sai iga laps suure tüki piparkoogitainast, mida siis tainarulliga voolida tuli. Ega see nii kerge polnudki – tainas pidi jääma ühtlaselt paks ja rulli ning laua külge ka kleepuda ei tohtinud. Kõik said vastavalt oma soovile teha selliseid piparkooke, mis temale meeldisid. Ja kohe kui plaaditäis kooke valmis sai, läksid need ahju. Piparkoogid ahjus, läksime meie meisterdama.

CD plaadist tegime decoupagi tehnikas suure ümmarguse kuuseehte. Ja et ehe saaks kuivada, riputasime need kõik kuusele. Samal ajal saime mängida vanu traditsioonilisi jõulumänge, mida vanal ajal õlgede peal tehti. Sellest, mida inimene vanasti jõuluajal tegi, arvati sõltuvat tema ja ta majapidamise hea käekäik järgmisel aastal.
Selleks, et kõik halb möödunud aastasse maha jääks, pugesime läbi hobuse looga alt. Katsusime jõudu luuri vedamises, jahukoti tõstmises, vägikaika- veos ja kingsepamängus. Mängud olid lõbusad ja proovida taheti ikka mitu korda järjest. Naerda sai palju kui selgus, et meie klassis kõige tugevam laps on tüdruk.
Väga tore päev lõppes piparkookide söömise ja piparmünditee joomisega.
Kooli tagasi jõudes saime teada, et kool on garantiinis ja kaks päeva peame nüüd kodus õppima ja jõule ootama. Ilusat jõuluootust kooliperele ja Iisaku muuseumi rahvale!

Vaata pilte

õp. Koidu Raidma