Joul122.detsembril oli algklasside lastel põnev koolihommik. Külla pidi tulema jõuluvana. Teda oodati väga ja selleks valmistuti ka. Iga klass õppis midagi, mida näidata jõuluvanale. 1.a klassi lapsed lugesid ja tantsisid, 1.b luges ja laulis, 2.a luges luuletust ja laulis, 2.b esitas luuletuse „Varese jõulud“ ja lõi tantsu, 3.a klassi õpilased lugesid ja tantsisid, 3.b esitas väikese seotud kava, kus oli liikumist, lugemist ja laulu.
Jõuluvana ja jõulumemm tantsisid koos lastega toredaid massitantse. Julgemad näitasid, kuidas nad looga alt lipsti läbi lähevad. Jõuluvanale meeldisid meie laste esinemised. Ka õpetajad pidi ette astuma. Õpetajad tantsisid ja lapsed laulsid „Kaks sammu sissepoole…“. Igale klassile andis jõuluvana kingikoti, mida siis hiljem klassis jagati.
Ja oligi aeg jõuluvanal jätkata teed uute laste juurde.
Aga klassides jätkusid jõuluhommikud.

Reet Kukk
algklasside õppetooli juht