ilautoTehnoloogia on kõikjal meie ümber ning me kasutame igapäevaselt selle arengu vilju. Tehnoloogilised leiutised on teinud meie elu palju kiiremaks, mugavamaks, efektiivsemaks ja võimalusterohkemaks. Üks oluline leiutis, mis kõigi meie elu mõjutab täna on auto. Autode ajalugu, mille alguseks loetakse Leonardo da Vinci joonist 1478. aastal on tänaseks jõudnud uude ajajärku, kus teemaks on isejuhtivad autod. Möödunud suvel sõitis ka Tallinnas ringi isejuhtiv buss. 
 
Riigikantselei digi-innovatsiooni nõunik Marten Kaevats rääkiski 11.jaanuari e-tunnis, mis on ja kuidas töötab isejuhtiv auto ning millal sellised autod Eesti tänavatel sõidavad. Saime teada, et isejuhtivat autot tuleb ka algul õpetada ja aeg-ajalt peab juht ka rooli hoidma. Autol on külgedel sensorid e silmad, mis jälgivad olukorda. Marten Kaevatsi sõnul ei pea praegused algklasside õpilased enam autojuhi eksamit tegema, sest auto on siis juba nii tark. Autot ostma ka ei pea, selle saab tellida telefoni teel. Ja auto sõidab ise sulle koduukse ette. Sõiduki saad tellida vastavalt seltskonna suurusele või sõidu eesmärgile.
Peale video vaatamist arutasime kuuldu-nähtu läbi, uurisime Leonardo da Vinci joonistust ja kavandasime oma iseliikuva auto.
 
Koidu Raidma
3.b kl õpetaja 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 55 külalist ja 0 liiget