Tartu Kunstimuuseum 403x600
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TARTU KUNSTIMUUSEUM KUULUTAB VÄLJA KOOLINOORTE KUNSTIKONKURSI
 "KUIDAS PORTRETEERIDA KODU?"
 
 Tartu Kunstimuuseumis avatud noorte kunstnike näituse „Metafoorid kodule“ raames kutsume kooliõpilasi osalema kunstikonkursil „KUIDAS PORTRETEERIDA KODU?“ ning oma mõtteid ja emotsioone sel teemal jäädvustama.
Sel korral on konkursile oodatud erinevad DIGITAALSED MEEDIUMID: foto, arvutigraafika, animatsioon või video. Töid hindab muuseumi töötajatest 
ja kunstnikest koosnev žürii, mida juhib Tartu linnakirjanik MIKA KERÄNEN. Iga vanusegrupi parimad tööd eksponeeritakse VEEBINÄITUSEL. Alanud Eesti Vabariigi juubeliaastal mõtleb kindlasti nii mõnigi eestimaalane sagedamini kui tavaliselt sellele, et milline on see Eestimaa, mida tema teab või tunneb. Kas Eesti on tema kodu? Milline see  kodu tema jaoks on?
 Kodu võib olla seotud kindla füüsilise ruumiga, olgu selleks siis tuba,  korter või maja, milles elatakse. Koduselt ja mugavalt võib end tunda  oma hoovis ja tuttaval tänaval, kodukülas ja –linnas, kodulähedastes parkides, seenemetsades, viljapõldudel, jõe kaldal ja mere ääres. See ruum võib olla palju suurem ja avaram, hõlmates üht riiki, geograafilist piirkonda või koguni tervet planeeti. Samas võib kodutunne olla seotud hoopis meid igapäevaselt ümbritsevate oluliste esemetega, mida võib võõrasse ruumi liikudes endaga kaasa võtta ja luua sinna oma kodu. 
Kindlasti leidub neidki, kes leiavad, et kodu on seotud eelkõige inimestega, kes neile olulised – olgu selleks siis perekond, sugulased, sõbrad või mõttekaaslased. Kuna kodu tähendus on igaühe jaoks nii erinev, siis võib kodu mõista ka kui vaimset ruumi või emotsiooni.
 
KONKURSIL OSALEMISE TINGIMUSED:
 1. Osaleda võivad kõik lapsed, vanusegrupid 7–10aastased, 11–15aastased, 16–18aastased.
 2. Tehnikad: foto, fotomanipulatsioon, arvutigraafika, animatsioon, digitaalne kollaaž või video max pikkusega 30 sek.
 3. Tööd või neile viitavad lingid saata e-posti aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kirjale lisada kindlasti töö pealkiri, lapse nimi, vanus, kool, juhendaja, kontaktandmed.
 4. Viimane postitamise kuupäev on 9. APRILL 2018.
 5. Žürii koosneb muuseumi töötajatest ja kunstnikest. Auhinnatakse kõigi vanusegruppide parimaid. Võitjad kuulutatakse välja muuseumi kodulehel ja Facebook’i lehel.
 6. Paremad tööd eksponeeritakse virtuaalsel näitusel alates 23.04.2018.
 
LISAINFO:
logo
 
 
 
 
 Kristel Sibul
 Tartu Kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator
 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 +372 58817801
 

Leia meid

Meil on lehel 29 külalist ja 0 liiget