vargamae
Pilt: internetist

Sõit läbi lumiste Eestimaa metsade viis etlejad Albusse, Tammsaare sünnikohta, kus toimus juba XV korda eesti kirjandusklassiku tekstide lugemisvõistlus. Päev oli eriti ajalooline, sest oli Tartu rahu 98. aastapäev ja just oli tähistatud kirjaniku 140. sünniaastapäeva.
Tammsaare tekstide lugemine justkui hoidis ta hinge veel kuulajate seas ja  sõnavõtjad mainisid, et 2. veebruaril, võistulugemise päeval,  peame tegelikult Tammsaare sünnipäeva. Enne võistulugemist oli kõigil osalejatel närv sees:  kes kordas sõnu, kes vedas kihla, et saab preemia, kes meenutas aastatagust võistlust. Kirjandushuvilisi õpilasi oli kokku tulnud umbes 100 .
etluskonkurss
Žürii kiitis osalejaid, kes olid pähe õppinud pikad tekstid ja leidnud huvitavaid mõtteid, mida kuulajatele esitada.Võisteldi kolmes vanuserühmas:
* 5.-7. klass  - meie kooli õpilased  Lotte Teppe ja Rasmus Pau said eripreemia (juhendaja Ülla Toomjärv)
* 8.-9. klass -  eripreemia pälvis Siim Pärss ( juhendaja Maie Jõemaa) ja osales Liis Teppe (juhendaja Ilme Hallik)
 * 10.-12. klassi vanuserühmas võistlesid  Anastassia Igonina ja Kairi Palm (juhendaja Ilme Hallik)
Iga osaleja sai end proovile panna ja uue kogemuse võrra rikkamaks. Just sellelaadsetel esinemistel on hindamatu väärtus tulevikuks, see lisab enesekindlust ja eneseusku.

Kairi Palm,
12. klassi õpilane,