Digioskuste arendamine Islandi vulkaanide vahel

Erasmus+ projekti „Digioskuste arendamine klassiruumis“ raames käis õpetaja Taavi Islandil oskusi täiendamas.

Õpetaja Taavi meenutab: „Esimesel päeval tutvustati meile kursuse sisu ning tegime tutvust Google Chrome poolt pakutavate võimalustega. Genereerisime QR-koode ja õppisime veebilinke lühendama ja neid ümber nimetama.

Teisel päeval saime kätt proovida filmimaailmas. Tegime lihtsamaid videoklippe ja lõike Greenscreeni programmiga ning tegime valmis lühikese multika, mille monteerimiseks kasutasime Stop Motion rakendust.
 
Kolmandal päeval tutvustati erinevaid võimalusi tundide mängulisemaks ja lõbusamaks muutmiseks. Proovisime erinevaid rakendusi , näiteks Nearpod ja Go conqr.
Neljandal päeval tutvustasime oma kooli ja kogukonda ning jagasime grupiliikmetega kogemusi, tutvusime traditsioonide ja kommetega. Kursusel osalesid õpetajad Hispaaniast, Saksamaalt, Eestist ja Soomest.
 
Viiendal päeval saime tänu telefonirakendusele Virtuali-Tee näha, mis toimub inimese organismi sees. Piilusime ka maakoore sisse rakendusega Merge Explorer.
 
Lisaks põnevatele kursusepäevadele külastasime erinevaid Reykjaviki turismimagneteid. Et muuta meie ekskursiooni põnevamaks, korraldati meile linnas orienteerumine, mis sobis meie kursuse teemadega. Vaatamata südasuvisele ajale oli Islandil vaid 14 kraadi sooja ning päevad olid umbes 19 tundi pikad. Valdavalt oli päikeseline ja nauditav ilm.
 
Kursus oli väga hästi planeeritud, õppetöö kaasahaarav ja koolitaja pädev.“
 Õpetaja Taavi jagas kursusel omandatud teadmisi ka teiste õpetajatega, et ka neil oleks rohkem võimalusi ja teadmisi, et oma tundi värvikamaks muuta. Oleme tänulikud selle põneva teadmisterohke nädala eest.
 
Taavi Källo,
tehnoloogiaõpetuse õpetaja
 
Andra Kronk-Olguner,
arendusjuht