Fotojaht 2023

2. juunil k.a osalesid meie kooli õpilased üritusel Fotojaht 2023, mis toimus Kohtla-Järve pargis. Üritusest võtsid osa 7.-8. klasside õpilased, kes töötasid 5-6- liikmelistes meeskondades, kusjuures meeskondades olid erinevate koolide esindajad.

Mängu alguses tutvusid osalejad üksteisega, valisid oma rühmale nime. Ürituse korraldajad seletasid mängureegleid. Meeskonnad said mapid, kus oli 16 temaatilist fotot. Piiratud aja jooksul pidi iga meeskond leidma pildil märgitud koha, mõtlema välja kohaga seotud tegevuse ning selle läbi mängima. Kui pilt oli teemata, siis pidi selle ise välja mõtlema ja tegema uue pildi. Seejärel ruttas meeskond järgmisesse punkti. Kõik punktid edukalt läbinud, kogunesid osalejad Kohtla-Järve Kultuurimajja oma töid esitlema. Võistlusel valiti välja kõige kiirem ja osavam meeskond. Osalejad said korraldajate poolt mälestusmeened ja kõige edukama töö tegijaid tunnustati auhinnaga.

Ürituse eesmärk oli lõimida õppeained: ajalugu – oma kodukandi ajaloo õppimine ja tundmine; arvutiõpetus – oskus kasutada erinevaid IT vahendeid, loovuse arendamine; inimeseõpetus – uute suhete loomine ja teiste arvamusega arvestamine; kehaline kasvatus -võime orienteeruda maastikul, viibimine värskes õhus, tervislik eluviis. Üritust aitas korraldada Ida-Virumaa Omavalitsuse Liit.

Natalja Hramtsova