Teise maja lapsed olid ruumipuuduse tõttu vahedundide ajal köögis, või jooksid niisama õues. Köögis oli suur pliit ilma pealisrauata ja rõngasteta, lihtsalt telliskividega pealt kaetud. Igas klassiruumis oli ahi, mida köeti põlevkiviga. Kütjaks oli kooliteenija Luha. Luha- tädi müüs ka suure vahetunni ajal koolilastele 5-sendiseid suhkrusaiu, mida käis poole kilomeetri kauguselt Pavandust pagari juurest toomas. Saiad olid värsked ja soojad.

Vanas majas oli kuuendas klassis ukse kohal suur üleskeeratava vedruga seinakell, mille järgi arvestati tundide ja vahetundide pikkust- õppetund kestis 50 minutit, vahetund 10 ja söögivahetund 20 minutit. Teises majas niisugust kella ei olnud, siis kuuenda klassi korraoidaja käis ka seal tunni algust ja lõppu kuulutamas suure aisakellaga. „ Kellamehe” jooksumaa pikkus kahe maja vahel ulatus ca 100 meetrini.

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12