2023/2024 õa. Huviringid

Inglise keel 4.-5. klassidele

 

Juhendaja Juri Jelistratov
K  14.30-16.05

Lisaks kooli õppekavale õpime inglise keelt sügavamalt, õpime lugema, rääkima, intervjueerima, kuulama laule ja saama aru lauludest, mängime ja kasutame inglise keelt.

Tehnoloogiaring 4.-9. klassidele

Juhendajad Vaili Viirlaid ja Taavi Källo
T 15.25-17.00

Laiendada tehnoloogia valdkonna pädevusi: täiendada erinevate materjalide töötlemistehnoloogiat (klaas, plast, puit, metall). Kaasajastatud tehnoloogia kasutamine võimaldab õpilastel luua uusi innovaatilisi lahendusi erinevatele igapäevastele probleemidele. Propageerida tehnoloogiaõpetust üldiselt, laiendada koolis noorte huvitegevust ja ettevõtlikust.

Robootikaring 2.-4. klassidele

Juhendaja Natalja Hramtsova
K 13.35-15.15

Teema „Sissejuhatus robotikasse.“ Õpilased tegelevad robotitega Lego Wedo 2.0. Ehitavad roboteid juhendi järgi ja programmeerivad, katsetavad. Õpilastel on väga suur valik Lego Education klotsid mille abil nad arendavad oma meisterdamis oskust ja loovust.

Jalgratturi koolitus 10-15-aastastele

Juhendaja Juri Jelistratov

Alates jaanuarist!

Koolitus kestab 2 tundi nädalas ajavahemikus jaanuar-mai 2024. Õpime liiklusreegleid, liiklusmärke, jalgratturi turvalisuse omapära meie kandis, õpime valdama jalgratast. Koolituse lõpus (mais või juunis) on teooria- ja sõidueksam. Eduka sooritamise korral väljastatakse jalgratturi juhiluba. Juhiluba väljastatakse 10-15-aastasele jalgratturile. Koolitusel võid käia ka 9-aastaselt, aga juhiloa saad alles siis, kui saad 10-aastaseks.

Foto- ja videoring 4.-9. klassidele

Juhendaja Andres Mikkor
E 14.30-16.05

Ringi eesmärgiks on arendada tavaliste hobifotograafide oskusi ja õpetada et pildistamine ei ole ainult hetke jäädvustamine vaid ka võimalus edastada tundeid, emotsioone. Foto võib olla jutustus. Õpime tundma erinevaid kaamera tüüpe ja objektiive. Saame teada mis on säriaeg ja avaarv, ISO ja salvestatavad failitüübid. Õpime fotode töötlemist Adobe Photoshopi ja tasuta tarkvaraga. Omandame video filmimise ja monteerimise algtõdesid. Kasutame filmimisel nii videokaamerat kui fotoaparaati. Õpime kasutama Adobe Premier Elemntsi kui ka DaVincy Resolve tasuta varianti.

Liikumisring 2.-3. klasside pikapäevarühma õpilastele

Juhendaja Kadre Maalma
T, N 14.30-15.15

Erinevad harjutused ja liikumised vahenditega

Rahvatants (algklassid, võimlejad, "Järve" segarühm)

Juhendajad   Hanna Liisa Kuusik ja Vaili Viirlaid

ringitunnid kokkuleppel pikkade treeningutena

Saviring

Juhendaja Linda Ait

  E,K 14.30-17-00