1. novembrist hakkab kehtima uus lihtsustatud karantiini kord.

1. Lähikontaktse juhisega saavad lapsevanemad tutvuda SIIN
  2. Haridusasutuses (s.h haridusasutuse õpilaskodus), huvikoolis või noorsootööasutuses toimunud lähikontakti korral saavad vaktsineerimata või COVID-19 haigust mitte põdenud kuni sel õppeaastal 19-aastaseks saavad õpilased jääda lihtsustatud karantiini. See tähendab, et nad tohivad osaleda õppetegevuses ning huvihariduses, -tegevuses ja noorsootöös kui nad teevad mitte varem kui 4. päeval peale lähikontakti PCR-testi. Kuni testitulemuse selgumiseni tuleb jääda koju..
  3. Kui testi tulemus on negatiivne ja haigustunnused puuduvad, tohib jätkata kontaktõppes ning osaleda huvitegevuses või noorsootöös. 10 päeva jooksul lähikontakti tekkest ei tohi osa võtta muudest tegevustest (nt teatri külastamine jms).
  4. Läbipõdenud (diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 180 päeva) õpilane, kellel ei esine haigussümptomid, ei pea jääma eneseisolatsiooni.
  5. Kui õpilasel esinevad haigussümptomid jääb ta tavapärases korras karantiini. Tuleb võtta ühendust perearstiga ning teha RT-PCR testi. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti.

Söökla

29. 11. - 03. 12. 2021
menüü
06. - 10. 12. 2021
menüü

Registreeri end õppekeskkonda, loe kuidas seda teha.