Kaheksandikud laiendasid silmaringi

15. mail käisid 8. klasside õpilased Türi Ringhäälingumuuseumis. Väljasõit Türile algas kooli juurest juba kell 8. Pärast kümmet olime Türil kohal. Muuseumis seletati meile, kuidas telesaated sünnivad ning kui raske on ühte saadet välja mõelda ja kokku panna. Meid jagati paaridesse. Iga paar pidi välja mõtlema oma uudise ning seda ka stuudios esitama. Uudise kirjutamiseks anti meile aega 20 minutit. Uudis ei pidanud olema pikk, iga õpilane kirjutas mõne lause. Kui aeg läbi sai, siis tuli see kõige raskem osa: uudise edastamine kaamera ees. Pinge oli õpilastel suur, aga kõikidel läks väga hästi. Meie uudised lindistati. Saime neid kirjanduse tunnis vaadata ja analüüsida.
Kella üheks oli meile planeeritud külastus Wittensteini Ajakeskusesse. Giidi juhtimisel käisime läbi erinevad ajastud. Kui meie ringkäik lossis lõppes, läksime Wittensteini Ajakeskuse kohvikusse, kus saime ise kamast erinevaid maitsvaid desserte valmistada. Õpilastel tuli kokkamine sama hästi välja kui uudise kirjutamine.
Kell neli olime tagasi kooli juures. Väljasõit Türile oli küll väsitav, kuid paljud õpilased soovisid ka järgmisel aastal tagasi minna.

Jarek-Karla Pahka,
8.a klassi õpilane