KULTUURISAADIKU REIS TALLINNA

12. detsembril käisid 7.A ja 7.B klassi õpilased Kultuurisaadiku programmi raames Tallinnas, kus meid ootasid Arhitektuurimuuseum ja Noorsooteater.
Rotermanni soolalaos asuvas Arhitektuurimuuseumis saime osa kahest põnevast muuseumiprogrammist.
Muuseumitunnis „Arhitekt“ saime teada, kes on arhitekt, mida ja kuidas arhitekt teeb. Samuti saime ka ise kätt proovida oma unistuste maja plaani koostamisel, tutvusime muuseumis olevate huvitavate ehitiste makettidega ning õppisime neid õigesti plaanile kandma ja plaani lugema.

Muuseumitunnis „Uuri ruumi“ tutvusime lastele ja noortele mõeldud püsinäitusega muuseumi võlvkeldris, mis õpetab kogema ruumi ja tabama arhitektuuri olemust. Saime kogeda arhitektuuri erinevatel viisidel: nii nuusutada, katsuda kui ka kogu kehaga kogeda. Põnevust lisas valguskujundus, kus valguse ja varjude mängus joonistusid välja soolalao vanad võlvid ning punastest tellistest sambad, mis kõik olid kaetud alatise soolaka kihiga. Huvitavaid kogemusi pakkusid peegelpõrand koos valgusmänguga, laest rippuvate lintide mets, millest sai läbi jalutada, ümmargune kera- turvaline pesa omaette olemiseks. Erinevate eksponaatide abil õppisime ära tundma ehitusmaterjale ja konstruktsioone, milliste lõhnadega üks või teine ruum on seotud. Leidus ka torusid, kust läbi pugeda, ning animeeritud raamat, kus lehti keerates ärkasid ellu nii tuba, tänav kui ka terve linn. Rääkisime sellest, millises ruumis meile meeldiks olla ja mis arhitektuuri juures põnev tundub.

Muuseumitundide järel oli meil aega tutvuda Tallinna vanalinna ja seal tegutseva värvika jõuluturuga, samuti keha kinnitada.
Õhtu veetsime Noorsooteatris, kus etendus „Frideberta“, mis jutustas sellest, kuidas kartlik Frideberta satub koos parima sõbra Juliusega mahajäetud kolikambrisse, kus leiavad aset erinevad seiklused. Lugu rääkis erinevatest hirmudest ning sellest, kuidas neist üle olla. Etenduse tegid meeldejäävaks näitlejate meisterlik esinemine, pillimäng, head laulud ja naljad. Meile meeldis see etendus väga. Teatrist lahkusime heade tunnetega ning sooviga edaspidi veel Noorsooteatrisse tulla.

7.A ja 7.B klassi õpilased

 

 

 

 

 

 

 

Fotod Noorsooteatri kodulehelt

 

“Friedeberta” arvustus

Igal inimesel on oma hirmud ning ilusate laulude kaudu räägitakse etenduses “Friedeberta”, kuidas need ületada.

Etendust esitas viis näitlejat. Minu meelest mängisid kõik näitlejad hästi. Nad mängisid isegi väga hästi – nende võimsad emotsioonid ja hääl kandusid kenasti publikuni ja oma tegelaskujudega suhestuti suurepäraselt. Mulle tundub, et kõige raskem võis olla Elfriide üliemotsionaalse karakteri mängimine, kes kartis väga paljusid asju.

Lavakujundus, mis mõeldi hoolikalt läbi detailideni välja, meeldis mulle väga. Kogu selle etenduse atmosfäär sõltus eriskummalisest kolikambrilikust lavakujundusest ning hämarast valgustusest. Mõned kostüümid olid tavalised, vanaaegsed, aga mõned lausa imelikud.

Loo ülesehitus oli arusaadav, välja arvatud esimesed minutid: kust tulid Julius ja Friedeberta? kuhu nad jooksid? Tänu sellisele huviäratavale algusele suutis lavastaja minu tähelepanu etenduse lõpuni hoida.

Mul oli hea meel selle üle, et etendusest oli lihtne aru saada. Lavastus oli sujuv ja seda oli mõnus vaadata. Etenduse suurimaks tugevuseks olid loomulikult lummavalt laulvad näitlejad.
“Friedeberta” oli lõbus, inspireeriv ja mõtlemapanev. Annan 5 punkti 5-st!

Polina Malõgina,
7.B klassi õpilane,
toimetas õpetaja Riina