Maakondlik kõnevõistlus Järve koolis

2. veebruaril tähistas kogu Eesti Tartu rahu sõlmimise 104. aastapäeva. Meie kool korraldas sel puhul maakondliku kõnevõistluse. Osalenud koole oli viis (Jõhvi Kesklinna kool, Slaavi Põhikool, Järve Kool, Sillamäe Gümnaasium, Narva Eesti Gümnaasium) ja kõnelejaid kokku kümme.
Ainsaks ette antud lähtepunktiks oli tsitaat Hando Runnelilt: ” Minevikku saab ainult mäletada, mitte kunagi enam taastada…”

Õpilased koostasid kõned ise ja esitasid samuti. Igal esinejal oli oma vaatenurk, rõhuasetus ja kõnemaneer. Kes vaatas maailma läbi lapsesilmade, kes suunas pilgu tulevikku, kes leidis filosoofilisema lähenemise – kuulamist oli igale maitsele.

Vanuseklassis 5. -7. klass oli parim Agnessa Vassiljev Jõhvi Kesklinna koolist, 8.-9. klassi õpilaste hulgast tunnistati tugevaimaks Rinaldo Šaldõbajev Kohtla-Järve Järve koolist ja gümnasistidest jättis mõjusaima mulje Alyona Laanemann Narva Eesti Gümnaasiumist.

Žürii nimel andis kooli direktor Tarmo Post edasi kutse esineda oma kõnega ka Eesti Vabariigi sünnipäevaaktusel meie kooli 9. klassi õpilasele Rinaldo Šaldõbajevile.
Kunagi väga tugevat traditsiooni kandnud ja vahepealsetel aastatel hääbunud kõnevõistlus sai selle sündmusega uue alguse. Loodame, et üks unustusse vajunud võimas ettevõtmine on taas ärganud.

Vaata ürituse pilte GALERIIST

Kaire Jõe,
kõnevõistluse žürii liige