Meie kooli sportlik direktor Tarmo Post

Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?

Kui saabusin augusti lõpus esimest korda oma uude töökohta- koolimajja, võttis mind vastu administraator.
Administraator: “Tere, kes te olete ja kelle juurde?”
Mina: “Olen kooli uus direktor”
Administraator: “Nii, ja kauaks Te tulite?”
No vot, täitsa ootamatu küsimus! Mõtlesin, et see on Ida-Virumaa huumor 🙂

 

Kuidas Teist õpetaja sai?

Olen sündinud Türi lähedal Särevere alevikus Õpetajate tänavas.  Isa pidas õpetajaametit ametikoolis. Pärast keskkooli läksin küll õppima Tallinna Polütehnilisse Instituuti (praegune TalTech) inseneriametit, aga Õpetajate tänava karma sai mu kätte ja suunas mind Tallinna Pedagoogikaülikooli (praegune Tallinna Ülikool) õpetajaks õppima.

 

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?

Tegelikult mitte! 2010. aastast alates olen igal suvel korraldanud koolijuhtide rattaretke ”Kuidas elad, Eestimaa kool?”. Igal suvel toimub retk ühes maakonnas ja koolijuhid sõidavad kolme päeva jooksul ratastega koolist kooli. 2014. aastal toimus rattaretk Ida-Virumaal ja siis külastasime ka Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi. Hiljem liitus rattaretkeliste seltskonnaga ka eelmine direktor Anne Endjärv. Kui otsustasin kandideerida direktori ametikohale, tuli esitada konkursikomisjonile oma mõtted videos. Käisin siis ümber koolimaja ja kogusin mõtteid, video tegin koolimaja peaukse ees trepil. Nii et väike teadmine ja tunne oli täitsa olemas.

 

 Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?

Olen olnud õpetaja, õppejuht, direktor, treener enda loodud MTÜ-s, FIE, volikogu liige, volikogu aseesimees, isa ja vanaisa, jõuluvana – ja ikka lootusetu optimist! 

 

Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast

Korraldasime koolis diskot ja klassijuhataja palus, et nüüd on aeg pidu lõpetada. Palusime, et üks lugu veel.  Koolivennast DJ pani peale megamixi (mis kestis 45 minutit) ja lahkus diskopuldist. Mingil hetkel sai klassijuhataja aru, et lugu ei tahagi lõppeda ning läks tehnika juurde ning vajutas nuppu ja saabus vaikus. Olime üllatunud,  kuidas ta oskas õige nupu leida!  Hiljem selgus, et õpetaja oli kogemata vajutanud lindistusnuppu – kogu muusika, mis oli lindile salvestatud, kadus, sest õpetaja nupuvajutuse tõttu salvestusid muusikalindile saali helid.
Kes on korraldanud pidusid 80-ndatel aastatel, teab, mis väärtusega oli muusika. 

 

Milline õpilane Te ise olite?

Hoidsin oma hinded korras, tegelesin mõõdukalt spordiga (kergejõustik ja ujumine), olin klassi ja kooli mälumängu meeskonnas, emakeeleõpetaja oskas kasutada ära minu esinemisjulgust ja nii osalesin mitmetes etendustes. 

 

Mis Teid elus innustab?

Mind käivitavad ideed, nii enda kui teiste omad. Heade ideede elluviimise nimel olen valmis ennast ületama!

 

 Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?

Olen saanud viiruse – triatloniviiruse. Ehk siis ikka jooksmine, rattasõit ja ujumine – ning oluline on seda kõike tasakaalus hoida. Meeldib käia kinos ja teatris, kuulata muusikat, hoian ennast kursis maailmas toimuvaga, olen kirglik poliitika jälgija ja päevakajaliste podcastite kuulaja.

 

 Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?

Et ettevõtliku kooli moto ” Tahan, suudan ja teen” saadaks meid koolielus iga päev.