Näeme Narvas!

Noortekonverents “Näeme Narvas!”

7. oktoobril esindasid 9.a klassi õpilased Järve kooli Eesti Noorteühenduste Liidu poolt korraldatud noortekonverentsil “Näeme Narvas!”.

Narva linna jõudes tutvusime esmalt erinevate noorteühenduste pakutavate tegevustega laadal. Seejärel saime teada, mis ja millega ENL tegeleb, ja osalesime “Euroopa Noortedialoog” projektis, andes oma sisendi.

Kogu päeva jooksul võtsime osa erinevatest töötubadest. Töötubade valik oli suur ja mitmekülgne: “Kuidas START-UP’i kirjutada?”, Muukeelsete noorte kaasamine”, “Läbirääkimiste kunst”, “Debatid“, Ideest teostuseni”, “Hääleta 16, kandideeri 18”, “Vaimne tervis”, “Linnakeskkond” ja paljud teised töötoad kutsusid noori kaasa mõtlema. Sündmust rikastas ka orienteerumine Narva ümbruses.

Järgmisena osalesime paneeldiskussioonis, mille teemaks oli “Kuidas noorte hääl ühiskonnas kuuldavaks teha?”. Koos arutasid noorsootöötajad erinevatest valdkondadest eesti noorte osalusvõimaluste ja tekkivate probleemide üle.

Konverents oli suurepärane võimalus noortele avastada oma osalusvõimalusi, õppida midagi uut ning samal ajal harjutada eesti keelt.

Täname korraldajad põneva ürituse läbiviimise eest ning loodame, et Ida-Viru noored hakkavad oma arvamust rohkem avaldama ja muudavad meie maakonna paremaks!

Mihhail Semiyanov,
9.a klassi õpilane