Nautisime kuldset sügispäeva

Ammu oli teada, et 20. oktoober on kaheksandike matkapäev. Järk-järgult muutusid sügisilmad ikka hallimaks ning sageli rabistas nii öösel kui ka päeval vihma. Kui meie matkapäev kätte jõudis, oli ilmataat aga väga heas tujus: päev oli päikeseline, soe ning peaaegu tuuletu. Rõõmsalt istusime bussi ning asusime Lahemaale Oandusse teele. 

Käisime Oandu külaliskeskuses, kus tutvusime Läänemere vetikate, limuste, kalade ning rannakividega. Pärast seda suundusime Altja matkarajale. Matkarada kulges läbi rannamänniku, kus nägime põlismände ning jalutasime üle Altja jõe purde. Keset metsa oli ehteks suur rändrahn. Edasi kulges matkarada mööda kivist randa. Altja neemele jõudes paistab merest Eesti üks suuremaid rändrahne – Titekivi. Mere kaldal on väike kaluriküla, kus on näha pilliroost katusega hooneid. Vaatamist-kuulamist-kaasamõtlemist oli küllalt. 
Igas õiges külas on ka külakiik, millele kiikujad  päris tubli hoo sisse said. Õpilastele meeldis ka metsa alla kiigata ja mõni noormees leidis paar seentki. Tõdesime, et imekaunis kuldne sügis on praegu täies pidurüüs: kaunid punarohekollased kõrged kased kõrvuti tumeroheliste majesteetlikke mändide ja kuuskedega, jalge all sahisemas sügisesed lehed … Tee ainult silmad lahti ja naudi!
 
Ilme Hallik ja Merli Palmik,
8.a ja 8.b klassi juhatajad