Õpiränne Türki

Käisime mai alguses Erasmuse projekti raames Türgis. Eesmärk oli tutvuda Türgi koolidega ja teada saada, kui palju kasutavad õpilased tundides digivahendeid.

Meid võttis vastu Mahmutlar Ortaokul Müdürlügü põhikool. Kool nägi välja selline nagu meil, ainult natuke kõledam. Õpilased olid rõõmsameelsed ja jutukad. Vahetundides tegeletakse õues pallimängudega, nutivahendeid kellelgi kaasas pole. Tunnid on 40 ja vahetunnid 10 minutit pikad. Klassis on 30 õpilast. Informaatikatunnis õpiti kasutama programmi Scratch ja mängiti keskkonnas Quizizz. Õpilaste koolipäev algab 7.30 ja lõpeb 14.30. Kooliaasta algab augusti keskel ja lõpeb juuni keskel. Vaheajad on novembris (nädal aega) ja veebruaris (15 päeva) ning suvel kaks kuud.

Külastasime ka Antalya-Alanya parimat gümnaasiumit. Seal oli väga uhke remont tehtud ja võimas robootikaklass, kuid seda klassi saavad kasutada vaid need õpilased, kes lähevad ülikooli inseneriks õppima. Vestlustes  tundsid õpilased kõige rohkem huvi selle vastu, miks meile meeldib külmal maal elada.
Oli huvitav reis, kus saime palju uut ja põnevat teada.
Õpetajad Krista Kask ja Pille Burmeister