Õppekäik Lahemaa-Rannamaa

21. oktoobri hommikul kell 9.00 ootas meid kooli juures suur buss. Kaks paralleelklassi – 5.a ja 5.b koos klassijuhatajatega  – alustas reisi Lahemaale, mis kestis umbes poolteist tundi. Ja nii me parki jõudsime. Giid juba ootas. Ta viis meid kohe väikesesse vanasse majja – muuseumi. Maja oli väike ja külm, kuid selles olid erinevad klaasist ristkülikukujulised karbid. Ühes karbis oli väike merikrabi, oli ka vetikaid, erinevad rannapinnad: liiv, kivikesed ja rannakarbid.

Kivikesed, liiv ja rannakarbid nähtud, läksime järgmisesse hoonesse, milles olid puidust tehtud kalad. Pidime need ära tundma. Nimetasime kalu, mida võib püüda Soome lahest ja Peipsi järvest. 
Enne mere äärde minekut viidi meid kolmandasse majja, kus vaatasime dokumentaalfilmi. Film rääkis kaladest, kes meie vetes elavad. Selles filmis oli palju huvitavat, õpetlikku ja kasulikku teave.
Pärast filmi vaatamist tänasime oma giide. Seejärel asusime soovitatud marsruuti mööda väikesele retkele.  Jalutuskäik mere äärde kulges läbi metsa. Tee oli väga käänuline ja künklik. Jalutades nägime erinevaid samblikke, taimi, puid ja seeni. Matkamise tegi põnevaks see, et kogu tee käisime ette antud kaardi järgi ja alati oli oht ära eksida. 
Ja lõpuks jõudsime sihtkohta.  MERI!
Rannaäärne ala oli liivane ja kivideta. Rannas oli väga tugev vetikalõhn. Vesi oli jääkülm. Rannas pidasime piknikku ja puhkasime. Enne kui hakkasime bussi poole liikuma, käisime ranna veel kord üle ja korjasime kokku prügi. 
Teekond rannast bussini läksi kiiresti. Tagasiteel olid õpilased väsinud, kuid uhked, et läbisid jalgsi pika tee – umbes kaheksa kilomeetrit.
Matkapäev oli väga huvitav, saime uusi teadmisi ja kogemuse, kuidas kaardi järgi matkata.
 
5.a ja 5.b klassi õpilased