Saame tuttavaks minifirmaga

Meie kooli kolme ettevõtliku noore kohta võime öelda vanarahvalt laenatud tarkusega: kes teeb, see jõuab. Minifirma on tasa ja targu tegutsenud, samm-sammult edasi arenenud ning veidi juba vabariigiski tuntust kogunud. Mis firmaga tegemist ja kes sinna kuuluvad, saame teada intervjuust, mille andis Annabel Babitš.

* Kes kuuluvad firmasse?

Firmasse kuuluvad Annabel Babitš (7.a), Rasmus Teppe (7.b) ja Kuldar Mänd (9.b) .

*  Mis on minifirma nimi? Tutvusta nime saamislugu

Meie firma nimi on Kolm Küsimärki. Meil oli vaja oma firmale kiiresti nimi välja mõelda. Kuna meid on kolm ja mingisugust paremat mõtet ei tulnud, valisime sellise nime.

*Milliste toodetega tegelete?

Meie firma valmistab puidust alusega led-lampe.  Saame kasutada erinevat disaini. Meil tuli ka mõte hakata tegema kõrvaklappide hoidjaid, millele on lisatud helenduvad led-ribad.

* Missugune on firmasisene tööjaotus?

Kuldar on firma tegevjuht, Rasmus on raamatupidaja ning tooteid valmistame kõik koos.

* Kus olete oma firma tooteid reklaaminud? Kuidas läinud on?

  1. aprillil k.a osalesime Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis võistlusel „ Riigikoolide ettevõtlikud”. Toimus laat, kus oma tooteid tutvustasime. Võistluse raames korraldati Facebookis rahvahääletus: meie firma sai TULEVIKULOOTUSE eripreemia.

* Missugune on järgmise õppeaasta eesmärk?

Tahame aktiivsemalt osaleda erinevatel laatadel ja  end reklaamida. Kui meid teatakse, siis leiame kindlasti ka oma toodetele ostjaid. Tundmatuna on raske läbi lüüa.

Edu ja õnne meie ettevõtlikele noortele! Suur tänu õp Merli Palmikule ja õp Taavi Källole noorte juhendamise ning toetamise eest!

 

Intervjueeris õp Ilme Hallik